Hidayet Türkoğlu'ndan koç açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Eurobasket'te grupların belli olmasının ardından açıklamalar yaptı. Türkoğlu, takımın antrenörünü belirlemek için daha hızlanacaklarını belirtti.

Hidayet Türkoğlu'ndan koç açıklaması
Hidayet Türkoğlu'ndan koç açıklaması Görkem Çoksezen
Bu içerik 1164 kez okundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, İstanbul'da çekilen EUROBasket çekilişi sonrası açıklamalarda bulundu. 

İyi bir kura çektiklerini belirten Hidayet Türkoğlu, "İyi bir gruba düştük. Bunun için mutluyuz. İnanıyorum ki ev sahibi olacağımız şampiyonada Türk halkına layık, her zaman gurur duyacağı bir takım çıkarmaya çalışacağız. Halkımız her zaman bizi destekledi. İnşallah kendi ülkemizde, taraftarlarımız önünde bize yakışan bir netice elde ederiz. Buraya gerçekten mücadele edecek takım olacağız. Geçmişte kendi evimizde iyi sonuçlar elde etmişti. İnşallah 2017'de de bu sonucu elde ederiz" dedi.

Ergin Ataman sonrası henüz milli takım antrenörü hakkında bir karar vermeyen TBF başkanı Türkoğlu, bu durum ile ilgili olarak "Grubumuz gördük. Bundan sonraki ilk hedefimiz bir an önce antrenörlerle görüşmek. İnşallah en kısa zamanda birisiyle anlaşıp önümüzdeki yıllarda milli takımın kiminle sahada mücadele edeceğini sizlerle paylaşacağız. İnanın şunu bunu söylemek doğru olmaz. Dediğim gibi henüz daha kimseyle konuşmadık. Temaslarımız oldu ama bu organizasyonun bitmesini bekledik. Şimdi daha ciddi anlamda oturup en kısa zamanda da bir karara varırız. Amacımız bizim çocuklarımızın en iyi anlaşabileceği bir antrenörü takımına başına getirmek. Bu da doğal olarak akla Türk antrenör olarak geliyor. Şu anki süreç neyi gerektirir, inanın bilmiyoruz. Görüşeceğimiz Türk ve yabancı antrenörler var. Bizim kriterlerimize uyacak hangisiyse onla uzun yıllar için çalışacağız. Milli takımı alt yapılardan A takıma kadar organize edecek bir isim arıyoruz. İnanıyorum ki en kısa zamanda o ismi de paylaşmış oluruz" diye konuştu.

Hidayet Türkoğlu TBF Eurobasket Ergin Ataman
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Osmanlı'da yükseliş devri
Osmanlı'da yükseliş devri