Cristiano Ronaldo: Bayramımı zehir ettiler

Geçtiğimiz sezon kazandığı 2 kupayla dünyanın en iyi oyuncusu seçilen Cristiano Ronaldo, vergi kaçakçılığı iddialarından bunalmış durumda.

Cristiano Ronaldo: Bayramımı zehir ettiler
Cristiano Ronaldo: Bayramımı zehir ettiler Görkem Çoksezen
Bu içerik 1588 kez okundu.

2016 Ballon d'Or ödülü sahibi Cristiano Ronaldo, yılın en iyi oyuncusu seçilmesine karşın moralsiz. Portekizli yıldız, vergi kaçakçılığı suçlamalarından rahatsız.

"Sevincimi mahvettiler" ifadelerini kullanarak iddiaları yayan Football Leaks internet sitesine sitem eden Real Madrid'in futbolcusu, ortaya atılanların doğru olmadığını ve tüm işlerini şeffaf yapmaya çalışltıklarını dile getirdi.

İddiaların kendisi ile birlikte ailesine de zarar verdiğini söyleyen Cristiano Ronaldo şu ifadeleri kullandı: 

"Hapiste çok sayıda masum insan var. Kendimi onlar gibi hissediyorum. Elbette (Football Leaks) sevincimi gölgeledi. Bunu inkar edersem yalan söylerim. İkiyüzlü olamam. Her zaman düşündğümü söylemem çünkü bana karşı önyargı oluyor."

OĞLUM HER ŞEYİ ANLAMAYA BAŞLADI

"Tüm bu süreç sadece benim için değil, yanımdaki insanlar için de zor. Ailem, oğlum, benimle çalışan herkes için. Oğlum okula gitmeye başladı ve artık her şeyi anlıyor. Tüm bunlar beni çileden çıkarıyor. Her şeyi doğru ve şeffaf yapmaya çalışıyorum"

"İnternete Cristiano Ronaldo yazarsanız hakkımdaki her şeyi görürsünüz. Yalan söylemeye ihtiyacım yok. Benim hakkımda ve nişanlım hakkında yazılanlar sinir bozucu. Yalanlar beni kızdırıyor; ama insanların benim hakkımda iyi yerine kötü şeyler söylemesine alıştım. Bunlara alışmanız gerek" 

Cristiano Ronaldo'nun, imaj haklarını İspanya yerine İrlanda'da bir holding üzerinden yaptığı anlaşma ile sağladığı iddia ediliyor. İspanya'da imaj haklarına yüzde 56 vergi ödenirken, İrlanda'da bu oran yüzde 12,5.

Cristiano Ronaldo Real Madrid vergi kaçakçılığı Ballon d'Or
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta