Rıdvan Dilmen ve Arda Turan referandum oylarını açıkladı

Futbol camiasının önde gelen isimleri olan Rıdvan Dilmen, Arda Turan ve Burak Yılmaz gibi isimler sosyal medya aracılığıyla referandum tercihlerinin propagandasını yaptılar.

Rıdvan Dilmen ve Arda Turan referandum oylarını açıkladı

Anayasa değişiklikleri ile birlikte getirilmesi planlanan başkanlık sistemi, halkın referandum oyları ile belli olacak.  Referanduma evet diyenler ise sosyal medyadan propagandaya başladı. Bunların başında milli futbolcu Arda Turan ve oyunculuk döneminde 'Şeytan' lakaplı futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen oldu.

Rıdvan Dilmen ile Arda Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın ilişkileri ile biliyor. 2018'de Türkiye Futbol Federasyonu'na başkan olmayı planlayan Rıdvan Dilmen, 'arkasına' siyasi desteği de almaya niyetli gibi gözüküyor.

Dilmen, "Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çin'de futbol yaşamını sürdüren Burak Yılmaz, şarkıcı Murat Boz, moderatör Ersin Düzen ve medya patrocu Acun Ilıcalı gibi isimler de sosyal medyadan verdikleri mesajlarla halkı 'evet' demeye çağırdılar. 

Bu kampanyadan sonra referandumda hayır oyu taraftarları sosyal medyadan tepki mesajları yağdırdı. 

 

Rıdvan Dilmen Arda Turan Burak Yılmaz Murat Boz referandum Recep Tayyip Erdoğan başkanlık sistemi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LeBron James '51' oynadı!
LeBron James '51' oynadı!
Tolgay'dan sonra Pepe krizi
Tolgay'dan sonra Pepe krizi