Ulu Johan Elmander: Derbiyi kazanacağız

Galatasaray'ın idol oyuncularından olan Johan Elmander, pazartesi günü oynanacak olan Beşiktaş derbisini kazancaklarını söyledi.

Ulu Johan Elmander: Derbiyi kazanacağız

O sezon derbilerde rakiplerine kurdukları büyük üstünlük hakkında da konuşan İsveçli futbolcu,” Harika bir takımdık, bunu hissedebiliyorduk; herkes birbiri için mücadele ediyordu. Bunu bilmek ve her şeyi takım olarak yapmak, sahada size her zaman ekstra bir güç verir. Biz de hep kazanmak isteyen, mücadeleyi asla bırakmayan çok iyi oyunculara sahiptik. Bence bu tip galibiyetlerin sırrı da buydu” dedi.

Aynı sezonda Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’a gol atarak kulüp tarihinde önemli bir yer edinen Elmander, “Ben her maça aynı konsantrasyon ve mantaliteyle hazırlanırım. Sahada sürekli %100’ümü vermek için mücadele ederim. Derbilerde, ‘şanslı adam’ bendim belki. Büyük maçların havası, atmosferi farklı oluyor; ama tabii ki o karşılaşmalarda attığım goller beni çok mutlu ediyordu” sözleriyle bu başarısını mütevazı bir şekilde değerlendirdi.

HER MAÇ DOLU TRİBÜNLERE OYNARDIK

Galatasaray formasıyla 61 resmi mücadeleye çıkan Johan Elmander, Arena’daki atmosferi özlediğini anlatarak, “Orada geçirdiğim iki sezon boyunca bize hep büyük destek verildi, neredeyse her maçı tamamen dolu tribünler önünde oynadık. İnanılmazdı. Özellikle büyük maçlarda o koca kalabalığın bizimle beraber olduğunu hissetmek harikaydı” sözleriyle o günleri hatırladı.

İsveçli için Galatasaray’ın yeri ise her zaman ayrı, “Galatasaray’ın benim hayatımda farklı bir yeri var; kulüp için oynamayı çok seviyordum. Galatasaray’ı halen çok seviyorum” sözleriyle kulübün kendisi adına önemini vurgulayan Elmander, “İlk andan itibaren yaşadığım her şey özeldi. Stadyum, taraftarlar, kulüpteki her anım, etrafımda bulunan tüm insanlar… İnanılmazdı. Daha önce söylediğim gibi; Galatasaray, benim kalbimde olan bir kulüp. Sosyal medyada o özel sevgilerini hissediyorum, bu benim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu sevgi, hayatım boyunca benimle olacak” diye konuştu.

Galatasaray’a Beşiktaş maçı öncesinde başarılar dileyen İsveçli futbolcu, “Türkiye’deki tüm kulüplere büyük saygım var; ama benim için bir numara Galatasaray! Ümit ederim, Arena’ya gelen taraftarlar, her zamanki gibi takımlarına destek olarak evlerine üç puanın mutluluğuyla dönecek. Her ne kadar zor bir maç olsa da, kazanacağımıza inanıyorum” derken yakın zamanda Türk Telekom Arena’ya gelerek bir maç izlemek ve çok sevdiği Galatasaray taraftarıyla tekrar kucaklaşmak istediğini sözlerine ekledi.

Galatasaray Johan Elmander Beşiktaş
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LeBron James '51' oynadı!
LeBron James '51' oynadı!
Tolgay'dan sonra Pepe krizi
Tolgay'dan sonra Pepe krizi