UEFA: Euro 2024'e tek aday Türkiye ve Almanya

UEFA, 2024 Avrupa Şampiyonası'na Türkiye ile Almanya'nın aday olduğunu resmen açıkladı. İki ülke arasında önümüzdeki yıl bir tercih yapılacak.

UEFA: Euro 2024'e tek aday Türkiye ve Almanya
UEFA: Euro 2024'e tek aday Türkiye ve Almanya Görkem Çoksezen
Bu içerik 885 kez okundu.

UEFA, Euro 2024 Avrupa Şampiyonası'nın Almanya ya da Türkiye'de oynanacağını onayladı. 2024 Avrupa Şampiyonası için başka bir ülkenin adaylığı bulunmuyor. 

İki federasyon da 3 Mart Cuma günü resmi başvurularını yaptılar. 2018 Nisan ayında başlayacak olan tanıtım kampanyaları sonunda UEFA aynı yılın eylül ayında ev sahibi olacak ülkeyi belirleyecek.

ALMAN BAŞKANA DEMİRÖREN'DEN CEVAP

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Euro 2024 adayı olan Türkiye’ye taş attı. Almanya’nın temel hak ve özgürlükler açısından Türkiye’den daha gelişmiş bir ülke olduğunu söyleyen Alman başkana Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yanıt verdi.

Euro 2024 adaylığına resmen başvuran Türkiye’de TRT mikrofonuna konuşan Demirören, “Alman başkanının bir açıklaması vardı üzülerek izledik. Siyasi geçmişinden dolayı siyaseti unutmamış. Spora siyaseti karıştırmak çok yanlış. Ben kendisini ülkemize davet ediyorum Türkiye’deki demokrasiyi ve insan haklarını bir görsün.” diye konuştu.

UEFA Türkiye Almanya Euro 2024
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Osmanlı'da yükseliş devri
Osmanlı'da yükseliş devri