Anthony Joshua - Wladimir Klitschko maç özeti

Anthony Joshua ile Wladimir Klitschko (Kilçko) arasındaki Dünya Ağırsıklet Boks mücadelesinin kazananı Joshua oldu. Wembley Stadyumu'dan 90 bin biletli seyircinin izlediği karşılaşma adeta nefesleri kesti. Joshua zor duruma düştüğü maçta 11. rauntta 41 yaşındaki Ukraynalı'yı nakavt ederek büyük başarısını sürdürdü.

Anthony Joshua - Wladimir Klitschko maç özeti
Anthony Joshua - Wladimir Klitschko maç özeti Görkem Çoksezen
Bu içerik 6468 kez okundu.

IBF Ağırsıklet Boks kemer mücadelesinde Anthony Joshua ile Wladimir Klitschko karşı karşıya geldi. Büyük heyecana sahne olan karşılaşmayı Anthony Joshua 11. rauntta nakavt ile kazandı.

Maç iki boksörün birbirini tartmasıyla başladı. 3. rauntta İngiliz boksör vitesi artırdı ve Klitschko'ya net yumruklar atmaya başladı. Ukraynalı bilindik stilini koruyarak disiplininden taviz vermedi. 

5. ve 6. rauntlara gelindiğinde Klitschko yere serildi. Joshua knock-down esnasında sarf ettiği enerji ile yorgun düştü. Klitschko bundan çok iyi faydalanarak düştüğü yerden Joshua'yı sert yumruklarla perişan etti. Klitschko bu sefer Joshua'yı yere yatırdı. Ukraynalı bu hareketten sonra eski stiline döndü ve puanla maçı kazanma yoluna gitti.

ÖNCE KLITSCHKO DÜŞTÜ, SONRA JOSHUA

Bu taktik Joshua'nın dinlenmesini sağladı ve İngiliz eldiven son kurşununu 11. rauntta attı. Tüm gücüyle Kliçko'ya yüklenen Joshua rakibini yere serdi. 

Joshua bu zaferle profesyonel kariyerinde 19 maçında 19 nakavt istatistiğine ulaşmış oldu. İngiliz boksör 3 kemerin yanında 15 milyon dolar civarında bir ödülün de sahibi oldu.

Maçtan sonra açıklamalar yapan İngiliz boksör Klitschko'ya hakkını verdi. Onun çok saygın bir boksör olduğunu ve bir rol model olduğunu dile getiren Joshua, sportmenliğini gösterdi.

Boks için inanılmaz bir geceydi. En iyi olan kazandı. Anthony tebrikler. 90 bin seyirciye teşekkür ediyorum. Ne olduğunu analiz edeceğiz. Elbette tekrar maçı ile ilgileniyorum.

 

Anthony Joshua Wladimir Klitschko nakavt
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlı'da yükseliş devri
Osmanlı'da yükseliş devri
Nicolas Mirin Beşiktaş'ta
Nicolas Mirin Beşiktaş'ta