Aziz Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlıktaki 20. yılını doldurması nedeniyle düzenlenen gecede kongre üyeleriyle bir araya geldi. Gecede duygusal bir konuşma yapan Yıldırım, gözyaşlarına hakim olamadı.

Aziz Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı
Aziz Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı Görkem Çoksezen
Bu içerik 865 kez okundu.

20 yıl dile kolay değil. 66 yaşındayım hayatımın 3'te 1'ini bu kulübe adadım. Gece gündüz adadım amatörce adadım. Hiçbir maddi beklentim çıkarım olmadı. Tam tersine maddi kayıplarım çok olmuştur. Ama bundan hiçbir zaman rahatsız olmayacağım, olmayacağımı beyan ettiğim gibi bunun bana miras, sevda mirası olarak aileme kaldığım çok mutlu olduğumu tekrar tekrar söylüyorum.

1998 yılından beri benimle beraber olan, beni destekleyen, desteklemeyen tüm Fenerbahceliler'e teşekkür ediyorum. İyi ki Fenerbahçelisiniz iyi ki hepimiz Fenerbahçeliyiz. Biz bir gün daha Fenerbahçeli yaşamak için hayata bağlandık ve gerekirse o 1 gün için bütün bir ömrümüzü gözden çıkardık.

Taraftarlarla hep beraber bir sivil toplum örgütü yarattık. Türkiye'de sivil toplum örgütü denince artık ilk akla gelen Fenerbahçe spor kulübü ve camiası olacaktır. Ben bunu devletin büyüklerine de anlattım. Bu devletin ve bu ülkede yayayan insanların Fenerbahçe'ye bir teşekkür borcu vardır diye belirttim. Buradan da söylüyorum. 3 Temmuz 2011'de başlayan serüveninde ve sonraki yıllarda yaşadığımız olaylara karşı gösterdiği reaksiyon, 15 Temmuz'da Türkiye'de yapılmak istenen ihtilal, kalkışma değil sivil bir ihtilal yapılmasının, o süreçte Fenerbahçe'nin duruşuyla beraber insanlarımız o duruşa bakarak sokağa çıkarak belki de Türkiye Cumhuriyeti'nin kaybolacağı bir gecede Türkiye Cumhuriyeti'ni yeniden daha güçlü hale getirmiştir. Bunun için Fenerbahçe camiasına herkesin bir teşekkür borcu vardır.

SALONDA BÜYÜK BİR COŞKU VARDI

Salonda büyük bir coşku vardı, Aziz Yıldırım'ın konuşması büyük bir coşkuyla kutlardı. İzmir Marşı çalındı kongre üyeleri hep bir ağızdan marş söyledi.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe 20. yıl
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta