Phillip Cocu gitmek istiyor mu? İşte gerçekler...

Sportif direktör Comolli ve teknik direktör Cocu ile sorun yaşandığı iddiasını net bir dille yalanlayıp, “Başarılı olacaklarına inancımız tam” diyen yöneticiler, Tottenham’dan Sissoko ile hiçbir şekilde temas kurmadıklarını söylediler.

Phillip Cocu gitmek istiyor mu? İşte gerçekler...
Phillip Cocu gitmek istiyor mu? İşte gerçekler... Görkem Çoksezen
Bu içerik 531 kez okundu.

Fenerbahçe’de son günlerde çok sayıda polemik gündemi meşgul ediyor. Başta sportif direktör Damien Comolli ve teknik direktör Phillip Cocu olmak üzere birçok isim tartışılıyor. Hollandalı gazeteci Johan Derksen’in dün ortaya attığı, “Cocu mutsuz” iddiası, pole- mikleri iyice alevlendirdi. Tüm bu yaşananları Fenerbahçe yöneticilerine sordum.

İşte sorular ve cevapları....

- Phillip Cocu gitmek istiyor mu?

Fenerbahçe yönetimine göre bunu yazan Hollandalı gazeteci Derksen, bir Türk düşmanı ve bu tarz provokatif yorumları sürekli olarak yapan bir isim. Çok net olarak şu söyleniyor; Cocu ile ilgili en küçük bir sıkıntı yok. Ne Cocu gitmek istiyor ne de Fenerbahçe yönetiminde ona karşı bir rahatsızlık ya da güvensizlik var. Hollandalı teknik direktörün başarılı olacağına tüm yöneticiler yürekten inanıyor.

- Comolli ile ilgili sıkıntı var mı?

Sarı lacivertli yöneticiler, Damien Comolli ile aralarında sorun olduğu algısını yaratmaya çalışanların, kulüpten rantı kesilen menajerler olduğunu savunuyor. Comolli’nin çalışmalarından son derece memnunlar. Gayet başarılı işler yaptığına inanılıyor. ‘Sıkıntı var, memnun değiller’ iddialarına karşılık Comolli’ye yönetimden tam destek var. Doğru işler yaptığını ifade ediyorlar ve futbolun tek patronun o olduğunu belirtiyorlar.

- Moussa Sissoko ile görüşüldü mü?

Tottenham’dan Moussa Sissoko ile anlaşıldığı iddiasını önceki gece yalanlayan Fenerbahçe yönetimi, dün bu konuda bir açıklama daha yaptı. Sarı lacivertliler Fransız futbolcuyla ilgili en küçük bir girişim dahi olmadığını ısrarla vurguluyor. Tottenham’ın 2 yıl önce 35 milyon Euro’ya aldığı Sissoko’nun maliyetinin çok yüksek olduğunu ve kurmak istedikleri takıma karşılık bu oyuncunun planlarında hiç olmadığını belirtiyorlar.

Ahmet ERCANLAR / Hürriyet

Phillip Cocu Fenerbahçe Damien Comolli Ahmet Ercanlar Hürriyet Moussa Sissoko Tottenham transfer
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta