Bir Aslan miyav dedi!
Görkem Çoksezen

Bir Aslan miyav dedi!

Bu içerik 715 kez okundu.

Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyelikleri aidat ödemedikleri gerekçesiyle düşürüldü. Tamamen ihraç ise bir sonraki genel kurulda olacak. Yani ihraç olayını yine genel kurul belirleyerek. Tabii bu sefer siyasetin tepelediği Galatasaray, oylamada iki eski futbolcunun ihracı yönünde oy verecek. Hakan Şükür'ün ise bu oylamadan önce istifa mektubunu yollayacağı söyleniyor.

Bu süreçte Galatasaray gibi iki padişah, onlarca cumhurbaşkanı ve başbakan görmüş bir kulüp ayaklar altına alındı. Koca bir kulübün değeri iki paralık edildi. Hayat gailesi güçlünün yaltakçısı olmak olan bazı medya organları 'FETÖ'saray, 'Mason Galatasaray' diye başlıklar attı. 

Ahmet Çakar Galatasaray için alenen, Fransız ve omurgasız dedi. Sosyal medyada ve basın organlarında Türkiye'nin Galatasaray'ına ağza alınmayacak hakaretler yapılmış ve bazı kişiler de Galatasaraylılık'tan istifa etmiştir. Yani asıl omurgasızlar ortaya çıkmıştır.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Ergenekon Terör Örgütü" ile ilişkilendirilerek hapis yatarken, kimse bu sözde terör örgütünün bir düzmece olduğunu bilmiyordu. Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ı üyelikten ihraç etmedi, aksine ona sahip çıktı. Devran döndü ve Aziz Yıldırım'a o gün ağzından salyalar saçarak saldıranlar kumpasın ortaya çıkmasıyla birlikte bugün pişman oldu... Bilmem anlatabildim mi.

Gün gelir, devran döner. Biz faniler hepimiz, birgün toprak oluruz. Mezarımızın yerleri bile unutulur; ama... Çocuklarımızın torunları sarı-kırmızılı formayı gördüklerinde  kalpleri çarpmaya devam eder. Bu üç büyük kulüp için de geçerli. Bu bir hakikat ve tarihin döngüsüdür. Aslolan Galatasaray'dır ve Türkiye var oldukça Galatasaray da olacaktır.

Kişiliğini ve haysiyetini üç kuruş uğruna satanlar unutulacak, Galatasaray kalacaktır. Kimse tarihi altın sayfalarla kaplı bu kulübe çamur atmaya cüret etmesin. Tarihe not düşülsün. Bugün bu lafları söyleyenler yarın Galatasaray'ın büyüklüğü altında ezilirler. Hepsinden hesap sorulur.

Mevcut yönetim aldığı bu kararla siyasetin futbola tahakkümünü kabul etmiştir. Bakın. Gerçek Galatasaraylı kimdir biliyor musunuz? Şu sözleri duyup da ürperen ve her kelimesine hak veren adamdır. Ötesi yalan...


Bir sözüm de yönetime. Bu süreçte FETÖ tartışmalarından öte Galatasaray'a yapılan vergi affı, verilen arslalar konuşuldu. Galatasaray'ı devlete muhtaç bir hale büründürmeye kimsenin hakkı yok. Bu kulübü kendi kaynaklarıyla yönetemiyorsanız istifa edin gidin. Bileklik satarak kulübü kalkındıracağını sanan bir zihniyet bu kulübün yöneticisi olamaz, olmamalı! Adnan Öztürk başta olmak üzere Galatasaray'ın kaliteli adamları artık harekete geçerek kulübü asıl hüviyetine kavuşturmalı. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir Galatasaray markasına geri dönülmeli. Aksi takdirde bu kulüp daha çok ayaklar altına alınır. 
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nicolas Mirin Beşiktaş'ta
Nicolas Mirin Beşiktaş'ta
Da Costa Al İttihad'da!
Da Costa Al İttihad'da!