Beşiktaş kendi topuğuna sıktı
Görkem Çoksezen

Beşiktaş kendi topuğuna sıktı

Bu içerik 808 kez okundu.

Beşiktaş köklü mazisiyle büyük bir kulüp. Başkanlar ve yöneticiler demeçlerinde bu büyüklüğü sık sık tekrarlarlar. Ne var ki bu büyüklüğün, universal futboldaki değerini sizin davranışlarınız belirliyor. Neye göre büyük? Mesela şuna göre: Beşiktaş Ersan Gülüm'ü satmakla büyük bir kulüp gibi davranmadı.

Şampiyonluğa oynayan hiçbir büyük kulüp devre arasında as stoperini satmaz. Satamaz. İflasın eşiğinde değilse, acil paraya ihtiyacı yoksa satmaz. Barcelona'nın ocak ayında Pique'yi Çin'e sattığını hayal edebilir misiniz? Ya PSG'nin Thiago Silva'yı? 20'ye 30'a farketmez... Ersan Gülüm'e 7 verenler bu oyunculara da büyük meblalarla gelmişlerdir elbet. Atletico Madrid'in şu tabloda Diego Godin'i, Arsenal'ın Koscielny'yi, satabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Ben her fırsatta Fikret Orman'ı överim. Demirören'in yerin dibine batırdığı kulübe can verdi. Beşiktaş'a hem karakter hem de güzel günler getirdi. Şimdi de stat geliyor ve şampiyonluk için istekli, iyi oynayan bir takım var. Ersan Gülüm'ü satma kararı Beşiktaş teknik heyeti ve yönetiminin yaptığı en büyük hata.

CİNAYET

İki stoper kolay uyum yakalayamaz. Bunun için çok maçlar feda etmeniz lazım. Beşiktaş'ın bu güzel futbolunun sebebi Samet Aybaba ile başlayan Bilic ile devam eden ve Şenol Güneş ile zirvesine ulaşan takım uyumuydu. Siz kalkıp bu dokuyu bozuyorsunuz. Cinayet!

Beşiktaş bunun bedelini ilerleyen maçlarda ödeyecek. Az ya da çok. Ödemediği maçlar, hücum oyuncularının büyük katkısı sebebiyle olacak. Keza Beşiktaş maçları uzun süredir Atiba ve ön tarafındaki oyuncularıyla bitiriyor. Stoperlere iş bile düşmüyor bazen. 

Hakem hataları vesaire gibi konulara odaklananlar bu konuyu kaçırıyor. Takımın dokusuyla oynandı. Şampiyonluk Fenerbahçe'ye kaptırılırsa bence üzerinde durulması gereken ana mesele bu olmalı.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta