Bir devin Kara Kartal’ın uyanışı
Kartal Günlüğü - Eray Emin Aydemir

Bir devin Kara Kartal’ın uyanışı

Bu içerik 2766 kez okundu.

Düşünün, çok değil 3.5 sene önce borç batağına girmiş, hakkında ‘kayyum atanacak’ söylentilerinin çıktığı bir kulüptü Beşiktaş.

Ancak ‘Beşiktaş bitti artık Beykozspor gibi olur’ diyenlere karşı isyan bayrağını çekti siyah-beyazlı camia.

Önce yeni yönetimiyle kulübü mali olarak ayağa kaldırmaya niyetlendi, başardı da. FEDA kampanyası ile taraftarlar kulübe bağlılıklarını gösterdiler. İlk sezonda ise pek başarılı transferler yapamayan Beşiktaş yönetimi ilerleyen sezonlarda adeta Türkiye’ye transfer nasıl yapılırın dersini verdi.

Üstüne üstlük, İstanbul’un en kritik bölümünde ve ülkenin zor zamanlarında bir de politikacıların ‘kayıyor’ dediği alanda stadını yıktı ve her maçını deplasmanda oynamasının ardından şampiyonluğa tutundu Beşiktaş ve yeni stadına kavuştu.

Öncelikle siyah-beyazlı yönetimi ve camiayı bu isyankar, kabullenmeyen, bir Kara Kartal gibi mücadele eden yapısı sebebiyle tebrik etmek gerekir. Vodafone Arena’da Bursaspor karşısında elde edilen zafer şampiyonluğun habercisi gibi.

Hem Fenerbahçe’nin hem de Beşiktaş’ın fikstürlerine baktığımızda zor maçların olduğu gerçeği karşımıza çıkıyor. Ancak Kara Kartal, bir dev gibi ayağa kalkmış yeri göğü titretir durumda. 

Başka bir ifadeyle siyah-beyazlıların şampiyonluğun en güçlü favorisi.

Gelecek mücadele eden, savaşan, yapılamazı yapan Beşiktaş’a tüm içtenliği ile gülüyor.

Saygılarımla

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Osmanlı'da yükseliş devri
Osmanlı'da yükseliş devri