'Sabri'n sonu istifa!
Görkem Çoksezen

'Sabri'n sonu istifa!

Bu içerik 1146 kez okundu.

Sabri denen bir olay var Galatasaray'da. Yılların emekçisi. Fatih Terim döneminden gelen bir olgu var taraftarda. Koşan oyuncu ne olursa olsun seviliyor. Sabri at gibi bir oraya, bir buraya koşarken taraftar onu sevdi. Şapşik halleri bile sevimliydi. 

Şov dünyasını da iyi biliyordu Sabri kardeş. Maçlardan sonra üçlü çektirmeyi, Galatasaray formasını seccade yapmayı gelenek haline getirmişti. Kısa zamanda "reyiz oldu". O artık bir fenomeno idi. Sabri aşağı, Sabri yukarı. İsabetsiz ortaları, dağı taşı delen şutları en önemli özelliği idi.. 

İleri bindirme yapar, geri dönmezdi. Enerjisini ayarsız harcamasından dolayı beynine oksijen gitmez ve düşük olan mental özellikleri bir derece daha düşerdi sahada. Her şeye rağmen yıllarca kol-kanat gerdi ona Galatasaray. Formda bir Sabri idare ediyordu. Galatasaray da onu idare etti.

Galatasaray'da idarecilik konusundaki iflas, Sabri'ye piyango oldu. Yıllık ücretinde zam aldı. Galatasaray'ın cefakâr adamı Sabri, artık senelik 4.8 milyon TL para alan bir "abi" idi. Maç başı da 45 bin TL'yi cukka yapıyordu. Biricik karısı Yağmur'a Türkiye'deki en pahalı arabalardan biri olan Lamborghini Aventador aldı. Helal olsun, alsın; ama o göbek?..

Sabri'nin derbide görücüye çıkan ayva göbeği birçok şeyi anlatıyordu elbette. Böyle futbolculara takımı teslim eden, onların ücretlerine zam yapan bir yönetim vardı Galatasaray'ın başında. Yönetimsel iflasın, ruhsuzluğun, tembelliğin ve ezilkiğin timsali bir yönetim. Tüm hasılatı sezon boyunca oynamayan Hamit'e, göbekli Sabri'ye akıtırsan elbette batarsın. Batmak üzere olan bir gemi artık Galatasaray. Dev gövdesini ayağa kaldıracak yeni bir kaptana ihtiyaç duyan...

Galatasaray taraftarları Sabri'ye sabrettiği gibi, bu yönetime de sabrediyor. Prandelli'yi maşa yapıp Sabri'yi Florya'nın ücra köşelerine gönderen, Galatasaray'daki futbolcu lobiciliğinin elebaşlarından olan Sabri'yi saf dışı bırakan Ünal Aysal bugün mumla aranıyor. Bu sabırın sonu sezon sonuna kadar. 'Sabri'n sonu istifa...

Göbekli reis Sabri

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta