Fenerbahçe doğrandı, Türkler uyudu!
Görkem Çoksezen

Fenerbahçe doğrandı, Türkler uyudu!

Bu içerik 1013 kez okundu.

Yıllardır NBA ve Avrupa'dan maçları izlerim. Burada hakemlik bakımından yorum farkı denen bir şey var. Bazı hakemler sert oyunlara kuralları çok aşmamak kaydıyla müsade ediyorlar. Bazıları en ufak temasta faul çalıyorlar. Fenerbahçe-CSKA maçındaki hakem yönetimine gelince...

Tamamen CSKA'ya maç kazandırmak için karar alma mekanizmasını kurmuş bir hakem idaresi vardı sahada. Basketbolseverler tam bir hakem rezilliği seyretti. Fenerbahçe'nin tarihi dönüşü net bir şekilde hakem eliyle engellendi.

Hakemler Fenerbahçe'yi saha içinde ameliyata alırken, cebimizden aldıkları paraları basketbola yatıran Turkish Airlines patronları derin bir uyku içindeydiler.

Rus petrol zengini, yanına memeleri dışarı fırlayan karısıyla beraber Fenerbahçeli basketbolcuları saha kenarından iteklerken, taciz ederken neredeydi bu adamlar? Turkish Airlines, tüm bu rezillin ardından hala Euroleague'e sponsor olmaya devam edecek mi?

GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU

Fenebahçe saha içindeki tüm bu olumsuzluklara rağmen tarihi bir geri dönüşe imza attı. İkinci periyottaki kötü oyunun izahı yoktu; ama Fenerbahçe tarihi bir azim göstererek oyunu dengeye getirdi. De Colo'nun son saniye atışından düşen ribaunt alınabilse şampiyon olmuştu Fenerbahçe. 

Oyun hakkında denilecek çok şey yok. Hakemler tüm takdir haklarını CSKA lehine kullandı. Düzenek kurulmuştu. Şimdi yapılacak şey, Türk firmalarının acilen sponsorluklarını Euroleague'den çekmesi olacak. Euroleague'e verilen sponsorluk paraları elbette bu arenada iddialı olan Türk kulüplerine verilebilir. 

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
James Harden'dan yeni rekor
James Harden'dan yeni rekor
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta
Shinji Kagawa Beşiktaş'ta