Euro 2016
Giriş Tarihi : 23-06-2016 05:32   Güncelleme : 23-06-2016 05:32

Antonio Conte: "İrlanda turu hak etti"

Yedek bir kadro çıkararak Türkiye'nin aleyhine bir sonuç alan İtalya'da teknik direktör Conte, İrlanda'nın turu hak ettiğini söyledi.

Antonio Conte:

İtalya Teknik Direktörü Antonio Conte, İrlanda Cumhuriyeti'nin tur atlamayı hak ettiğini söyledi. Yedek bir takım çıkarıp, Türkiye'nin istemediği bir sonuç alan Conte, maçı kaybetmeyi hak etmediklerini de sözlerine ekeldi.

Conte, "Zor ve fiziksel mücadelenin yoğun olduğu bir maç oldu. Tipik oyunlarını oynadıklar ve zemin de onlara yardım etti. Kararlılıklarından ve heveslerinden ötürü onlara hakkını vermemiz gerekiyor. İrlanda için bu tur bir onur ve belki hak ettiklerinden biraz daha fazlasını aldılar" diye konuştu.

"MAÇ SAHADA KAZANILIR"

Maçın hakkının beraberlik olduğunu ifade eden İtalyan çalıştırıcı, "Pozisyonlara baktığımızda kaybetmeyi hak ettiğimizi düşünmüyorum. Değişikliklere rağmen takım düşünce yapısını korudu. Güçlü ve zayıf yanlarımız var ama savaşmak istiyoruz. Bugün ölüm kalım maçına çıkan bir takımlşar karşı karşıya geldik" şeklinden konuştu.

İspanya eşleşmesinden dolayı şanslı olmadıklarını söyleyen Conte, "İspanya gibi bir takıma karşı Belçika'ya karşı oynadığımız gibi coşkuyla oynamamız gerekiyor. Turnuvanın favorilerinden biriyle karşılaşacağız. İspanya dünyanın en iyi takımlarından biri. Onların gücünü biliyoruz ama maçlar sahada kazanılır, kağıt üzerinde değil" ifadelerini kullandı.