Olimpiyatlar
Giriş Tarihi : 10-08-2016 10:05   Güncelleme : 10-08-2016 10:05

Rio 2016 : Kadınlar atıcılıkta zafer Korakaki'nin

2016 Rio Olimpiyat Oyunları atıcılık branşında, kadınlar 25 metrede Yunan Anna Korakaki altın madalyaya ulaştı.

Rio 2016 : Kadınlar atıcılıkta zafer Korakaki'nin

2016 Rio Olimpiyat Oyunları atıcılık branşında, kadınlar 25 metrede Yunan Anna Korakaki altın madalyaya ulaştı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpik Atıcılık Merkezi'nde yapılan müsabakalar sonucunda, kadınlar 25 metre tabancada madalyalar sahiplerini buldu. Final müsabakasında Alman rakibi Monika Karsch'a 8-6 üstünlük sağlayan Korakaki, altın madalya elde etti. Karsch'ın gümüş madalyayla yetinmek zorunda kaldığı yarışmada, Çinli Jingjing Zhang'ı 8-4 yenen İsviçreli Heidi Diethelm Gerber ise bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Judoda madalyalar sahibini buldu

2016 Rio Olimpiyat Oyunları judo branşında, kadınlar 63 kiloda Slovak Tina Trstenjak, erkekler 81 kiloda Rus Khasan Khalmurzaev altın madalya elde etti.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da düzenlenen judo müsabakalarında, kadınlar 63 kilo ve erkekler 81 kiloda madalyalar sahiplerini buldu. Kadınlar 63 kilo finalinde Fransız Clarisse Agbegnenou'yu yenen Tina Trstenjak, altın madalya elde etti. Bu kiloda bronz madalyalar, İsrailli Yarden Gerbi ve Hollandalı Anicka van Emden'e gitti. Erkekler 81 kiloda ise finalde ABD'li Travis Stevens'ı mağlup eden Khasan Khalmurzaev, altın madalyayı boynuna taktı. Bu kiloda bronz madalyaları, Japon Takanori Nagase ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden Sergiu Toma kazandı.

 

Kadınlar senkronize atlamada zafer Çin'in

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar senkronize 10 metre platform atlamada, Çin Milli Takımı altın madalya kazandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Maria Lenk Su Sporları Merkezi'nde yapılan atlama müsabakaları sonucunda, kadınlar senkronize 10 metre platformda madalyalar dağıtıldı. Bu branşta Ruolin Chen ve Huixia Liu'dan oluşan Çin Milli Takımı, 354 puanla altın madalyaya ulaştı. Jun Hoong Cheong ve Pandelela Rinong Pamg'ın yer aldığı Malezya, 344,34 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. Kanadalı Meaghan Benfeito ve Roseline Filion ikilisi ise 336,18 puanla bronz madalya elde etti.

 

Erkekler tekli kano slalomda altın madalya Fransa'nın

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda erkekler tekli kano slalomda Fransız Denis Gargaud Chanut, altın madalya kazandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Whitewater Stadı'nda yapılan müsabakalarda, erkekler tekli kanoda madalyalar dağıtıldı. Müsabakayı 94,17 saniyelik süresiyle tamamlayan Gargaud Chanut, altın madalyayı boynuna taktı. Slovak sporcu Matej Benus'un, 95,02 saniyeyle gümüş madalya aldığı yarışmada, Japon Takuya Haneda ise 97,44 saniyeyle bronz madalya elde etti.