Galatasaray
Giriş Tarihi : 11-09-2016 03:07   Güncelleme : 11-09-2016 03:07

Bu işte bir sakatlık var

Serdar Aziz, Kolbeinn Sigthorsson, Luis Cavanda derken Kayserispor maçının son bölümlerinde de Nigel de Jong'un sakatlanması endişe yarattı.

Bu işte bir sakatlık var

Sezona yaptığı flaş transferlerle damgasını vuran Galatasaray adeta nazara geldi. Yapılan yeni transferler tek tek sakatlanmaya başladı. 

İlk olarak Trabzon’dan kadroya katılan Luis Cavanda, sezon öncesinde Karagümrük ile oynanan hazırlık maçında sakatlanmış ve ilk 3 haftayı kaçırmıştı. Ardından da İzlanda Milli Takımı’nda sol diz iç menisküsünde yırtık tespit edilen Sigthorsson, ameliyat oldu.

Golcü oyuncu 1 ay sahalardan uzak kalacak. Ardından da A Milli Takım’a katılan Serdar Aziz’den kötü haber geldi. Sigthorsson’la aynı sıkıntıyı yaşayan Serdar, kulüp doktoru Yener İnce tarafından ameliyat edilecek ve 1 ay forma giyemeyecek. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Kayseri’deki maçta bir başka yeni transfer Nigel de Jong sakatlandı.

45 dakika sahada kalan Hollandalı, yerini Hamit Altontop'a bıraktı. Luis Cavanda, Serdar Aziz, Kolbeinn Sigthorsson derken dün de ilk maçına çıkan De Jong da sakatlandı. 46’da oyuna dahil olan Hollandalı futbolcu, 90’da sekerek yerini Hamit’e bıraktı.

BUGÜN BELLİ OLACAK

Nigel de Jong, 90. dakikada yerini Hamit Altıntop’a bırakırken durumu bugün çekilecek MR sonucunda netlik kazanacak. Ayrıca Galatasaray’ın Twitter hesabındanpaylaşılan kadroda, De Jong’un ismi King Kong olarak yazıldı.