THY Avrupa Ligi
Giriş Tarihi : 14-10-2016 09:53   Güncelleme : 14-10-2016 09:53

CSKA Maçı bizim için kayıp değil

Galatasaray Odeabank, Başantrenörü Ergin Ataman, THY Euroleague'in ilk haftasında 109-84 mağlup oldukları CSKA Moskova maçı sonrası konuştu.

CSKA Maçı bizim için kayıp değil

Galatasaray Odeabank Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, THY Euroleague'de Rusya'nın CSKA Moskova ekibine 109-84 yenildikleri maçta kötü savunma yaptıklarını söyledi.

Ataman, "Maçın sadece başında ilk 20 dakikasında direnç koyabildik, yani normal oyunumuzu o sürede oynadık. Üçüncü periyotta olması gereken basketbolu oynadık. Ama tabii ki yorulan oyuncular sebebiyle rotasyona girdiğimizde işin savunma alanında çok ciddi hatalar yaptık. CSKA Moskova takımı Avrupa'nın en iyi hücum takımlarından biri. Savunmada yaptığınız hataları cezalandırıyorlar. Biz hücumda çok iyi oynadık. 84 sayı bizim için çok iyi. Savunma kaynaklı sayı üretemedik" dedi.

CSKA Moskova maçının kendileri için bir kayıp olmadığını ifade eden Ataman, "Biz kendi serimizdeki maçları nasıl oynamamız gerektiğini daha iyi anladık. Önümüzdeki hafta oynayacağımız Kızılyıldız maçı bizim için çok daha önemli olacak. 20 takım olmanın dezavantajları bunlar. Oyuncularla şu an taktik anlamda çalıştıklarımızı yapamadık. Bunu tecrübeli oyuncularla yapabiliyoruz ama Euroleague için çaylak denilebilecek oyuncular ile taktiksel hazırladığımız savunmayı sergileyemedik" diye konuştu.

CSKA MOSKOVA BAŞANTRENÖRÜ İTOUDİS: "BURADA KAZANMAK KOLAY DEĞİLDİ"
CSKA Moskova Başantrenörü Dimitri İtoudis ise, "Takımımı oynadığı oyundan dolayı tebrik ederim. Bugün sahadaki en iyi takım bizdik. Bu Avrupa kupası ve Avrupa Ligi şampiyonlarının maçıydı. Burada oynamak çok zordu. Oyunu iyi açtık. De Colo çok güzel oyunlar yarattı. Üçüncü periyotta Galatasaray'ın geriden geleceğini biliyorduk. Aradaki farkı 5 sayıya indirdiler. Son periyotta yine agresif oyunumuzu sergileyerek kazanmayı başardık. Burada kazanmak kolay değildi" dedi.