Şampiyonlar Ligi
Giriş Tarihi : 03-11-2016 23:33   Güncelleme : 03-11-2016 23:33

Jose Mourinho: Fenerbahçe hakemi etkiledi

Fenerbahçe'den Kadıköy'de 2-1'lik yenilgi alan Manchester United'ın teknik direktörü Jose Mourinho, maç sonrasında hakem Milorad Mazic'i suçladı.

Jose Mourinho: Fenerbahçe hakemi etkiledi

Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho, Fenerbahçe'nin taraftarı arkasına alarak hakemi etkilemeye çalıştığını söyledi. Pogba'nın sakatlanması sonucunda hakemin kart göstermemesine dikkat çeken Mourinho, sarı-lacivertlilerin bu baskıyı kurmasına kendilerinin izin verdiğini söyledi.

Jose Mourinho Fenerbahçe'ye 2-1 yenildikleri maç sonrasında şu açıklamaları yaptı:

"Hakemi etkilemeye çalıştılar. Biz onlara o şekilde fırsat tanımamamlıydık. Futbolcularım tepki vermeye çalıştılar ama yeterli değiildi. Benim için futbol ilk dakikadan itibaren başlar .Fenerbahçe duygusal oynadı. Bugün 38 şutumuz olmadı. Bu sayıyı tekrar etmek zor olurdu. Yeterli sayıda fırsatlarımız vardı gol atmak için fakat kaçırdık. Bir poziyonu kaleden 6 metre uzaktan kaçırdık. Bitirici pasları gerçekleştiremedik ve gol atamadık. Çalışıyoruz, risk alıyoruz. İki oyuncu değişikliğinde Pogba ve Schl yerine Mata ve Ibrahimovic'i aldım. Onlar iki kez ortaya geçtiler ve biri frikikten 2 gol attılar." 

"Fenerbahçe'nin daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Onların 7 puanı var. Zorya'yı yenseler bile kendi evlerinde son maçlarında Feyenoord'a gidecekler. Hem Feyenoord'un hem Fenerbahçe'nin ikisinin birden maçı kazanması mümkün değil. O yüzden başka maçlarda ne olacağını düşünmek zorunda değiliz."

"Mkhitaryan'ı takımdan göndermeyi düşünmüyorum ama daha iyisini yapmalı. Büyük beklentilerimiz var. Bu mevki için birçok oyuncumuz var. Mata ve Martial'den daha iyi olmalı ki sahada olsun. Dünyadaki her teknik direktör maç kazanmak isteri, takma faydalı olacağı oyuncularla oynamak ister. Ben de bunlardan farklı değilim."