THY Avrupa Ligi
Giriş Tarihi : 31-03-2017 21:00   Güncelleme : 31-03-2017 21:29

Ergin Ataman maçta sahayı terk etti!

Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, Baskonia maçında kendisine yönelik istifa tezahüratlarına dayanamayarak maç ortasında soyunma odasına gitti.

Ergin Ataman maçta sahayı terk etti!

Euroleague'in 29'uncu haftasında oynanan Galatasaray Odeabank - Baskonia karşılaşmasında bir grup sarı-kırmızılı taraftar küfürlü tezahüratta bulununca Başantrenör Ergin Ataman tepki göstererek soyunma odasına gitti. Ergin Ataman, mücadele başladıktan 5 dakika sonra takımının başındaki yerini aldı. 

Sarı-kırmızılı taraftar grubu ultrAslan tarafından geçtiğimiz haftalarda tepkilerin odağında olan Ergin Ataman, Baskonia maçında da aynı durum ile karşılaştı. Karşılaşma öncesinde sarı-kırmızılı taraftarların aleyhinde yer yer küfürlü tezahüratlar yaptığı Ergin Ataman, seramoninin ardından saha kenarındaki yerine geçti. 

Taraftarların kendisi için yaptığı tezahüratlar devam edince sinirlenen Ataman, elinde bulunan pet şişeyi yere sert bir şekilde atarak soyunma odasına gitti. Yaşanan bu olay sonrasında Galatasaray Odeabank'ı saha kenarında bulunan yardımcı antrenör Yakup Sekizkök idare etti. Ataman, mücadelede 5 dakika 3 saniye sonra alınan mola sonrasında sahaya gelerek sarı-kırmızılı takımın başına geçti. Ataman'a yönelik yapılan küfürlü tezahürat devam edince başka bir grup alkışlayarak tecrübeli çalıştırıcıyı destekledi.