Beşiktaş
Giriş Tarihi : 30-05-2017 22:57   Güncelleme : 30-05-2017 22:57

Fikret Orman: Euroleague hırsızlık organizasyonu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Euroleague organizasyonunun hırsızlık olduğunu söyleyerek takımını oraya göndermeyeceğini söyledi.

Fikret Orman: Euroleague hırsızlık organizasyonu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu Euroleague organizasyonunun bir hırsızlık oluşumu olduğunu söyledi. Buraya para yatırmanın geri zekalılık olduğunu dile getiren Orman, takımını Avrupa Ligi'ne göndermeyeceğini ifade etti.

Orman şu ifadeleri kullandı:

"Ben Euroleague'e karşıyım, hırsızlık organizasyonu. Takım gönderilmesine karşıyım. İspanyol şirket kurmuş kulüplere yüzde vermiş. Büyük sponsorlar var. Fazla para vereni alıyorlar. O kadar para harcayacağım, para İspanyol şirketin cebine girecek. Maçları yöneten de şirketin para verdiği hakem. 

Darüşşafaka Doğuş'u Real Madrid karşısında yediler mesela. Real Madrid, CSKA para harcıyor oraya ama bence geri zekalılık. Biz Real Madrid değiliz. Rus patron da nereden geldiği belli olmayan parayı harcıyor. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu tabii ki çok değerlidir ama kulüp olarak tamamen zarar ediyorsunuz buna karşıyım."

"TAKIMI EUROLEAGUE'E GÖNDERMEM"

"Takım şampiyon olsa da göndermem. Götür oraya, git buraya oyuncuların canı çıksın... Takımlar kur sonra para İspanyollar'a gitsin.'