Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 12-06-2017 18:48   Güncelleme : 12-06-2017 18:48

Valbuena'dan ilk Fenerbahçe sözleri

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mathieu Valbuena, sağlık kontrollerinden geçti ve sarı-lacivertlilerin resmi televizyonunda ilk açıklamalarını yaptı.

Valbuena'dan ilk Fenerbahçe sözleri

Fenerbahçe'nin yıldız transferi Mathieu Valbuena'nın Türkçe ilk sözleri "En büyük Fenerbahçe" oldu. Pazartesi günü saat 16.30 sularında İstanbul’a gelen ve ardından sağlık kontrolü için Liv Hospital'a geçen yıldız orta saha, burada FB TV'ye açıklamalarda bulundu.

Transferi için mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Fransız oyuncu, “Gerçekten çok mutluyum. Türkiye’nin muhteşem bir ülke olduğunu biliyordum ve bugün gördüklerim karşısında ciddi heyecan yaşadım. Çok mutlu ve gururluyum. İnşallah bugün ve yarın kalan detayları da hallederiz ve işimizi sonlandırırız” şeklinde konuştu.

Görüşmelerin olumlu geçtiğinin altını çizen Mathieu Valbuena, “Fenerbahçe çok büyük kulüp. Uzun zamandır Hasan Çetinkaya ile konuşuyoruz. Daha evvelinden de Fenerbahçe’nin bana ilgisi olmuştu. Fenerbahçe her zaman kendimi çok yakın hissettiğim ve gelmeyi arzu ettiğim bir kulüptü. Son zamanlar da sürekli temas halinde olduk ve hedefler, projeler hakkında konuştuk. Görüşmeler de çok güzel geçti. Görüşmeler içerisinde önümüzdeki sezon Fenerbahçe ile anlaşacak olan Aykut hocayla da telefonda bir görüşmem oldu. O görüşme de çok harika geçti. Bu büyük kulübün parçası olmaktan dolayı çok mutlu olacağım. Çok heyecanlıyım” diye konuştu.

Taraftarlara karşılamadan ötürü teşekkür eden Mathieu Valbuena, “Harika bir karşılama oldu. Büyük Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ederim. Beni çok mutlu ettiler. Çok mesaj vermeyi seven biri değilim; bence bizlerin en büyük mesajı sahada olmalı. Fenerbahçe taraftarı büyük başarıları, şampiyonlukları hak eden bir taraftar.  Büyük hedefler var. Bunun farkındayım. Fenerbahçe’yi layık olduğu yere taşıyacağız. Şampiyon olmak istiyoruz. Onların başarıya olan özlemlerini bir an evvel gidermek istiyoruz. Bu bağlamda ben kendi adıma elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Fransız oyuncu sözlerini ise Türkçe “En büyük Fenerbahçe” diyerek noktaladı.

 

Matiheu Valbeuna, Fenerbahçe'ye imza atmak için Atatürk Havalimanı'na geldi.