Beşiktaş
Giriş Tarihi : 19-06-2017 16:37   Güncelleme : 19-06-2017 16:37

Marcelo Beşiktaş'ın kasasını dolduracak

Lyon'a transferi içni görüşmeleri süren Beşiktaş'ın başarılı savunmacısı Marcelo Guedes için Kara Kartal 12 milyon Euro istiyor. Pazarlıkla fiyat indiren Lyon, siyah-beyazlıların kasasına 10 milyon Euro bırakacak.

Marcelo Beşiktaş'ın kasasını dolduracak

Yeni sezon startını 1 Temmuz'da verecek olan Beşiktaş, henüz bir transfer yapmadı. Stoper, orta saha ve kanat olmak üzere üç mevkiye takviye yapmayı planlayan yönetimin Aboubakar'ın kalıp kalmama durumuna göre bir de santrfor transferi gerçekleştirme durumu var.

Siyah-Beyazlılar transferde somut adımlar atmamış gibi görünse de temas kurulan bir çok isim var ve bu isimlerden kimlerin alınacağı takımdan gidecek futbolcuların durumuna göre netlik kazanacak.

TRANSFER İÇİN KRİTİK İSİM MARCELO 

Normal şartlarda yedek ve kiralık liste haricinde takımı bozmayı düşünmeyen yönetim, transfer stratejisini de yine kiralık oyuncu almak üzerine kurmuştu. Ancak, teknik direktör Şenol Güneş'in transferlerin kampa yetiştirilmesini istemesi, yönetimin kiralıktan önce bonservisli veya serbest oyunculara yönelmesine yol açıyor ve bunun için de oyuncu satılması gerekiyor. Şu ana kadar Rhodolfo haricinde oyuncu satmadığı için 1.4 milyon Euro üzerinde bir bonservis ödeme hakkı olmayan yönetim bu sebeple ilk olarak futbolculara gelen teklifleri değerlendiriyor. 

Marcelo için uzun süredir Lyon ile pazarlık halinde olan transfer komitesi 10 - 12 milyon Euro'dan aşağı satmayız demesine rağmen Lyon'un küçük fiyat artırmaları ile rakamı 7.5 - 8 milyon Euro seviyesine getirtmiş durumda. Marcelo'nun da kabul etmesi halinde Lyon ile kesin olarak anlaşacak olan yönetim Rhodolfo ve Marcelo'nun satışı ile kasaya 10 milyon Euro'ya yakın bir para koyacağı için hemen harekete geçecek ve Şenol Güneş'in istediği gibi 15 Temmuz'a kadar transferleri bitirecek, olağanüstü şartlar olmazsa başka oyuncu da satmayacak.