Beşiktaş
Giriş Tarihi : 19-06-2017 16:49   Güncelleme : 19-06-2017 16:49

Talisca ve Oğuzhan gidiyor mu? İşte cevap...

Beşiktaş'ta Marcelo'nun yanı sıra Oğuzhan Özyakup ve Anderson Talisca'nın gidişi gündemde. Beşiktaş, yüklü bir teklif gelmesi durumunda kaptana yol verecek.

Talisca ve Oğuzhan gidiyor mu? İşte cevap...

Siyah-Beyazlılar Marcelo'nun satışının gerçekleşmemesi halinde Oğuzhan, Gökhan Töre, Cenk Tosun, Quaresma ve Adriano gibi oyunculardan birini mecburen satmaya çalışacak. Bu oyunculardan Adriano ve Quaresma'nın Çin'den gelen teklifleri reddetmesi ise yönetimi zorunlu olarak Oğuzhan, Gökhan Töre, Cenk Tosun gibi isimlere gelecek tekliflere yeşil ışık yakmaya zorlayacak gibi görünüyor.

Ancak burada da çeşitli kriterler ve kıyaslamalar söz konusu. İlk olarak geçen sezonun yıldızı Talisca'nın Premier Lig'deki transfer kurallarını aşıp İngiltere'ye gitmesi durumu gündemdeki yerini koruyor. Bunun için fazlasıyla istekli olan Talisca'nın Manchaster United veya Manchaster City'e gitmesi Beşiktaş'a 4 milyon Euro kazanadıracak. Çünkü Benfica ile yapılan anlaşma gereği, Talisca Beşiktaş'tayken Benfica tarafından başka takıma satılırsa ödenen para geri alınacağı için kasaya 4 milyon Euro girmiş olacak.

Satılması muhtemel oyunculardan Oğuzhan için 15 -20 milyon Euro seviyelerinde rakam bekleyişi içinde olan yönetim şimdiye kadar Roma haricinde başka bir takımdan ciddi bir teklif almış değil. Roma ise Oğuzhan için 9 milyon Euro'ya kadar çıkmış durumda ve başkan Fikret Orman bu teklifi kesinlikle kabul etmeyi düşünmüyor.İddialara göre Oğuzhan'ın Roma'ya satışı için tavan fiyat 12 milyon Euro ve Roma bu rakama çıkarsa kaptan yuvadan uçacak.