Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 15-02-2018 22:58   Güncelleme : 15-02-2018 22:58

Fenerbahçe'de sakatların son durumu! Skrtel, Janssen, Giuliano...

Dizinde kıkırdak zedelenmesi nedeniyle takımdan ayrı özel program uygulayan Slovak stoper Skrtel Beşiktaş derbisine yetişiyor.

Fenerbahçe'de sakatların son durumu! Skrtel, Janssen, Giuliano...

Ağrıları önemli ölçüde azaltan tecrübeli stoperin Pazartesi günü takımla birlikte çalışacağı öğrenildi. Skrtel'in de dönmesiyle Kocaman oldukça rahatlayacak.

GIULIANO'DA RİSK SÜRÜYOR

Göztepe maçında omzunun çıkmasının ardından Başakşehir maçında sahaya çıkan Giuliano'da sakatlığının nüksetme riski devam ediyor. Brezilyalı oyuncu, antrenmanlarda kontrollü olarak çalışıyor, taktik çalışmalarda takımdan ayrılarak özel program uyguluyor. Giuliano bir süre daha çalışmalarını kontrollü olarak sürdürecek. Sağlık heyeti, Giuliano'da riskin her geçen gün azalarak devam ettiğini açıkladı. Giuliano Aytemiz Alanyaspor maçında da özel bandaj ve korumayla oynamaya devam edeceği belirtildi.

SAĞLIK HEYETİNDEN SAKATLIKLARA BİLİMSEL ÖNLEM

Fenerbahçe sağlık heyeti, bu sezon sık yaşanan adale ve kasık sakatlıkların önüne geçmek için tüm futbolcuların kreatin knaslarını kontrol ediyor. Sağlık heyeti, futbolcuların kandaki yorgunluğa bağlı kas hasarlarını gösteren kreatin knaslarını alıyor, hangi futbolcunun kreatin knas değerleri yüksek çıkarsa o futbolcu antrenmana dahil edilmiyor, dinlenme programı uygulanıyor. Sağlık heyeti, böylece mümkün olduğunca yaralanmalarını azaltmayı hedefliyor.

VİNCENT JANSSEN'DE ÖDEM GEÇMEMİŞ

Hollandalı golcü Vincent Janssen'in yapılan kontrollerde ayak başparmağındaki kemik ödeminin geçmediği belirtildi. Tedavisi devam eden golcü futbolcunun tedavi sürecinde Fenerbahçe sağlık heyeti, çekilen MR'ların sonuçlarını Tottenham ve Hollanda Milli Takımı sağlık heyetiyle paylaşıyor ve görüş alışverişinde bulunarak tedavinin nasıl devam etmesi gerektiğine karar veriliyor. İki haftalık periyotlarla MR'ı çekilen Janssen'in son yapılan kontrollerinde ayak başparmağındaki kemik ödeminin hala devam ettiği belirtildi. Janssen'in 24 Şubat'ta yeniden hastanede kontrolden geçeceği belirtildi. Janssen ayak kemiğinde iyileşme olması halinde sahaya çıkacak.

Janssen'in sahalara ne zaman döneceği tam olarak belli olmazken, Hollandalı golcünün yaşadığı sakatlığın spor yaralanmaları arasında ender görülen bir vaka olduğu belirtildi. Tüm spor yaralanmalarında böyle bir sakatlık görülme oranının yüzde 2 olduğu, sakatlığının olduğu bölgenin şanssız bir yer olduğu  kaydedildi. Sağlık heyeti Janssen'i Mart ayının ilk haftasında takımla birlikte çalışmalara katılmasının beklendiği belirtildi.

UYGUN TEDAVİ UYGULANIP BEKLENECEK

Sağlık heyeti, Janssen'in sakatlığında cerrahi müdahalenin söz konusu olmadığını kaydetti. Sağlık heyetinin bu tür sakatlıklarda uygun tedaviyi yaparak beklemek gerektiğini vurguladı ve sakatlık süresince ayağın sabit kaldığı belirtildi.