İngiltere Ligi
Giriş Tarihi : 01-03-2018 06:41   Güncelleme : 01-03-2018 06:41

Everton'da isyan: Cenk Tosun değil, Allardyce gitsin

Taraftarlar kötü tablonun tamamından teknik direktör Sam Allardyce'ı suçluyor. Cenk Tosun'un gol atamaması Everton taraftarlarını üzse de, taraftarlar için asıl suçlu İngiliz teknik adam.

Everton'da isyan: Cenk Tosun değil, Allardyce gitsin

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'da isyan var. Taraftarlar, yapılan transferlere rağmen kötü bir form grafiği çizen takımda teknik direktör Sam Allardyce'ı sorumlu tutuyor.

Cenk Tosun'un yaz ayında Beşiktaş'a kiralık olarak transfer olacağı yönünde çıkan haberler, Everton taraftarlarını endişelendirdi. Taraftarlar henüz golle tanışamamasına rağmen Cenk'e hocalarından daha fazla güveniyorlar. 

Sosyal medyada kümelenen İngiliz taraftarlar, gol bulmakta zorlanan takımın suçlusunu Cenk değil, Sam Allardyce'ın kötü sistemi olarak görüyorlar. İşte taraftarların "Cenk Tosun Beşiktaş'a geri dönebilir" haberinin altına yaptığı yorumlardan bazılar...

Ne zaman İngiliz futboluna, iklimine uygun futbolcuları gözlemlemeye başlayacağız? Böyle tepeden aşağılara düşmek utanç verici. Walsh ve Allardyce yazın giymeli ve Moshiri onun yerine getireceği kişiyi dikkatli seçmeli.

 

Umarım sezon sonuna kadar bekler. Önce Allardyce gitmeli ve yeni teknik direktör Tosun'a hak ettiği şansı vermeli. Böylelikle hem Türk taraftarlarla bağımız olur hem de Türk futbolcuları Everton'da önü açılır.

Onu kim suçlayabilir ki?

Bu sezon utanç tablosuna eklenen bir olay daha! Ne oldu bizim kulübümüze?

Suç onda değil.