Galatasaray
Giriş Tarihi : 21-05-2018 23:23   Güncelleme : 21-05-2018 23:59

Fatih Terim: Galatasaray'ın bana ihtiyacı varsa konu kapanmıştır

Terim’in evindeki görüşmede başkan Özbek, “Galatasaray’ın sana ihtiyacı var” deyince tecrübeli teknik adam, “O zaman konuşacak başka şey kalmamıştır. Para işini de size bırakıyorum” diyerek takımın başına geçmeyi kabul etti. Sonra göreve gelen Mustafa Cengiz de Terim ve ekibine tam destekle zafer yolunu açtı.

Fatih Terim: Galatasaray'ın bana ihtiyacı varsa konu kapanmıştır

Galatasaray 21.şampiyonluğunu kazandı. Bu şampiyonlukta kuşkusuz pek çok ismin payı var.

Başta Başkan Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak, futbolcular, yöneticiler... Ama en büyük pay kuşkusuz Fatih Terim’e, İmparator’a ait. Peki ama “İmparator G.Saray’a nasıl geldi?” Başka bir
deyişle; Şampiyonluğa giden yol nasıl açıldı?

G.Saray şampiyon oldu. Ama insan ister istemez soruyor ya o gece yaşanmasaydı? Gelin bu karelerin öyküsüne ve mimarlarına bir göz atalım.

SAAT 17.00’DE ÇALAN TELEFON

TERIM, TFF’deki görevinden ayrılmış, Tudor ile ipler kopma noktasına gelmişti. Camiadaki pek çok isim, “Görev teklif edilmediği için Terim’in G.Saray’a kızgın olduğunu” fısıldıyordu kulaklara. 21. Aralık günü saat 17.00’de Başkan Dursun Özbek, Sportif A.Ş. için görev teklif ettiği Serdar Güzelaydın’ı aradı.

- Acele görüşmemiz lazım.

SAAT 18.00:

- Serdar, sana tam yetki. Git Fatih Hocam ile görüş. Bizi görüştür.

SAAT 19.00

- Hocam Serdar ben. Müsaitsen bir kahveye gelmek isterim.

- Buyur gel tabii. Kapımız her dosta açık.

SAAT 20.15

- Hocam konu malum. Başkanın isteği ile geldim. G.Saray’ın sana ihtiyacı var.

- Aslında konuşulacak çok şey var ama bu laftan sonra (G.Saray’ın sana ihtiyacı var) başka bir şey konuşulmaz. İhtiyaç varsa konu kapanmıştır...

SAAT 20.20

Başkan Dursun Özbek ile Fatih Terim telefonda konuşurlar. Görüşmenin medyaya sızmaması için Fatih Terim, Dursun Özbek’i evine davet eder. 2 yıl önce olduğu gibi yeniden bir araya geleceklerdir.

SAAT 21.55

- Hocam 2 yıl önce kısmet olmadı ama şimdi olacak inşallah. Ben çok heyecanlıyım. Galatasaray’ın size ihtiyacı var.

- Galatasaray’ın bana ihtiyacı varsa konu kapanmıştır. Hiçbir talebim yok. Para işini de size bırakıyorum. Süre konusuna da siz karar verin. 20 Ocak’ta genel kurul var. İster 20 Ocak’a kadar, isterseniz sezon sonuna kadar. Karar sizin.

SAAT 22.00

- Başkanım antrenman ne zaman?

- Yarın saat 11.00’de.

- Ben yarın 11.00’de sahadayım. Takımı tribünden falan da izlemem. Cumartesi günü de takımın başında sahaya çıkarım. Göztepe maçında kazanacağımız 3 puan bizi şampiyon yapacak.

SAAT 22.05

- Başkanım sizden tek bir ricam var. “Kızlarıma daha önce söz verdim. Eğer Galatasaray’a, yuvama geri dönersem tweet atmamı istemişlerdi. ‘Nerede kalmıştık’ diyerek bunu tweet ile duyurabilir miyiz” 21. şampiyonluğun imzası ve tweeti o gece atılır.

Hikayenin elbette bundan sonrası var. Nagotamo’nun transferinde Abdürrahim Albayrak’ın çabası, başkan ve yöneticilerle Terim’in uyumlu çalışmaları. Hepsi o geceden sonra gelir. Bir telefonla başlayan gece 21. şampiyonlukla sonuçlanır.

SADECE İDMAN SAATİNİ SORDU

Dursun Özbek’in teklifini kısa sürede kabul eden Terim, başkanla sarmaş dolaş olduktan sonra ne para ne başka koşul konuştu, sadece idman saatini sordu.