Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-11-2018 23:56   Güncelleme : 07-11-2018 23:56

Ali Koç'tan TFF'ye: İmtiyaz tanımayın

Ali Koç, kimseye imtiyaz tanınmaması konusundaki görüşlerini yineledi. “Ben hiç kayrılmadım” diyen Fatih Terim’den sonra Koç, Fenerbahçe dergisindeki yazısında “İmtiyaz tanınmaması çağrımızı, TFF ve MHK’ya yenilemek isteriz” dedi.

Ali Koç'tan TFF'ye: İmtiyaz tanımayın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, hiç kimseye imtiyaz tanınmaması yönünde yaptığı ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de önceki gün, “Ben hiç kayrılmadım” diyerek girdiği konuyu bir kez daha gündemine aldı. Fenerbahçe Dergisi’nin kasım sayısındaki baş yazısında Koç, Türk sporunda sportmenliği tesis etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Koç, daha sonra şu ifadelere yer verdi: 

“Maç (derbi) sonrası yaptığımız açıklamada, tüm kulüp yöneticileri ve yetkililerine eşit mesafede yaklaşmaları ve kimseye imtiyaz tanımamaları gerektiğini konusunda da Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na yaptığımız çağrıyı buradan yenilemek isteriz. Bu tip konulardaki stratejimiz, yeri geldiğinde, iğneyi kendimize de batırarak olayları ele aldıktan sonra az ama öz konuşarak saygıda kusur etmeden düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşmak şeklindedir.”

BİZ DE GEREKEN CEZALARI VERECEĞİZ

Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisine de değinen Koç, “Maç sırasında saha kenarında, maç sonunda ise önce sahada, ardından soyunma odası koridorlarında sporun ruhuna aykırı ve kesinlikle tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı. Yaşananlar ile ilgili düşüncelerimizi, maçtan bir gün son- ra olayları etraflıca değerlendirerek gerçekleştirdiğimiz açıklamamızda net bir şekilde ifade ettik. Olaylara karışan ve haklı şekilde kırmızı kart ile cezalandırılan oyuncumuza da değinerek, iğneyi gerektiği yerde kendimize de batırarak tüm görüşlerimizi kamuoyu ile paylaştık.

Türk sporunda tesis etmeyi hedeflediğimiz sportmenlik ruhuna aykırı davranış sergileyen sporcularımıza gereken uyarı ve cezaların verileceği- ni vurgulamak isteriz” dedi.

HOCA DEĞİŞİKLİĞİ KAÇINILMAZ OLDU

Fenerbahçe’nin zor bir dönemeçten geçtiğini vurgulayan sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu ile uzun vadeli bir planlama için yola çıktıkla- rını hatırlatarak, “Yönetim olarak her türlü tedbiri almaya devam ettiğimizi bilmenizi isterim. Bu bağlamda Phillip Cocu’yu görevinden aldık.

Sezon başında kendisi ile planladığımız uzun vadeli çalışma programı doğrultusunda yeni bir futbol yapılanması ve felsefesi düşüncesiyle yola çıkmıştık. Ancak, sezonun 10. haftası itibarıyla beklentilerimizin çok ötesinde üst üste alınan başarısız sonuçlar ve puan kayıpları futbol A takımımızda teknik adam seviyesinde bir aksiyon almamızı mecbur kılmıştır” değerlendirmesinde bulundu.