Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 17-11-2018 00:37   Güncelleme : 17-11-2018 00:37

Koeman'a yetki var, sözleşme yok

Fenerbahçe’de Erwin Koeman ile yeni sözleşme yapılmazken, yetkileri artırıldı, ve şimdilik devam edileceği kendisine bildirildi.

Koeman'a yetki var, sözleşme yok

 Hollandalı hoca, futbolcular ile ilişkisi, oyunculara saha kenarında verdiği güven ve taktiksel anlamda başarısı ile bu görevi bir süre daha sürdürmeyi garantiledi. Comolli ile görüşen Koeman’a devam edeceği resmen bildirilirken yeni bir sözleşme yapılmaması, bir olumsuzluk olduğunda bu karardan dönülebileceği şeklinde yorumlandı.

Koeman’ın, oyuncularla birebir ilgilenmesi ve kısa zamanda kendisini tüm takıma sevdirmesi yöneticilerin yüzünü güldürürken, Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli de tecrübeli teknik adamdan sonderece memnun... Koeman’ın, Cocu döneminde geri planda kalmasına rağmen göreve gelir gelmez kendi karakterini takıma yansıtması ve takım üzerinde etki yaratması alınan kararın en büyük nedeni oldu.

Eğer Koeman saha skorlarında çok ciddi bir sıkıntı yaşamazsa, muhtemelen görevini sezon sonuna dek sürdürecek.

CİĞERCİ'DEN GÜZEL HABER

Öte yandan Fenerbahçe teknik heyetine, sakatlığı bulunan isimlerden iyi haberler geldi. Tolga Ciğerci’nin çekilen MR’ındaki sonuçların iyi çıkmasının ardından Mehmet Ekici’nin de takıma dönecek düzeye gelmesi yüzleri güldürdü. 

Jailson’un Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylardan ötürü aldığı 8 maçlık ceza nedeniyle zor durumda kalan Fenerbahçe, Isla’yı orta alana çekmişti. Ancak Şener’in sakatlanması sonrası Trabzon maçında Isla yeniden sağ beke dönecek. Orta alanda ise Mehmet Topal ve Eljif görev yapacak.