Beşiktaş
Giriş Tarihi : 17-11-2018 00:44   Güncelleme : 17-11-2018 00:44

Tolgay'dan sonra Pepe krizi

Saha içinde alınan kötü sonuçlar nedeniyle morallerin bozuk olduğu Beşiktaş’ta bir de üzerine Pepe’den gelen haber, adeta soğuk duş etkisi yarattı...

Tolgay'dan sonra Pepe krizi

Maaşını alamadığı için TFF’ye şikayette bulunan ve sonraki yaşanan süreçte de kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan’ın ardından 35 yaşındaki Pepe de alacaklarının zamanında ödenmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na gitti.

Geçen sezonun başında takıma dahil edilen dünyaca ünlü futbolcunun, siyah beyazlı kulüpten 3 aylık alacağının bulunduğu ifade edildi. Beşiktaş Yönetimi’nin daha önce Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun yaptığı uyarısının ardından Pepe’nin ücretinin bir bölümünü ödediği belirtildi.

Pepe bu sezon Beşiktaş ile 17 maçta (10 Süper Lig, 7 Avrupa Ligi) forma giyerken, fileleri 5 kez havalandırdı. 2 de asist yaptı.

ORMAN HER ŞEYİ AÇIKLAYACAK

Beşiktaş’ta haftalardır beklenen büyük gün geldi çattı... Siyah beyazlı kulübün divan kurulu 2018 yılı 4. olağan toplantısını bugün yapacak. Vodafone Park Moda Merkezi’nde saat 10.30’da başlayacak toplantı, 25 Mart 2012’den bu yana görevde olan

Fikret Orman’ın Beşiktaş Başkanlığı dönemindeki en önemli divan kurulu buluşması olacak. Geçen yıl şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran futbol takımının bu sezon da beklentilerin uzağında kalmasına paralel olarak toplantının tartışmalı bir ortamda geçmesi bekleniyor.

Toplantıda öncelikle üyelerin konuşmalarını dinleyip, olası eleştirilerini yanıtlayacak olan Fikret Orman, daha sonra 6 yıllık başkanlığı sürecinde yaptığı çalışmaları anlatacak.

Orman, futboldaki 2 lig şampiyonluğu ile Şampiyonlar Ligi’ndeki tarihi başarıların ne zorluklarla kazanıldığını dile getirecek ve Vodafone Park’ın yapımında yaşanan bazı olayları açıklayacak.

Beşiktaş Başkanı konuşmasında, taraftarların son dönemdeki sık sık tekrarladı- ğı, “Paralar nerede başkan?” sorusuna özel bir bölüm ayı racak. Kulübün gelir ve gider tablosunu açıklayacak olan Orman, nerelere ne kadar harcama yapıldığını detaylarıyla ifade edecek. Fikret Orman, bu konuda yapacağı konuşmanın sinyallerini geç- tiğimiz günlerde SPK’nın düzenlediği toplantıda vermişti.

Orman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da yer aldığı SPK toplantısında, “Ben Beşiktaş Kulübü’nü Dolmabahçe’nin bahçesinden almadım, Çağlayan’da 400 küsur dosyadan aldım. İyi bir finansal yapıda gidiyorsunuz ama maçı kazanamadığınız zaman  olay ‘paralar nerede’ oluyor” ifadelerini kullanmıştı.

Günlerdir kurmaylarıyla divan kurulu toplantısına hazırlanan Fikret Orman, kafalardaki tüm soru işaretlerini gidermeye çalışacak. Diğer yandan toplantıda konuşma yapacak bazı üyelerin ise teknik direktör Şenol Güneş’i hedef alacağı ileri sürüldü.