Avrupa Futbolu
Giriş Tarihi : 18-11-2018 19:15   Güncelleme : 18-11-2018 19:20

Arsene Wenger: Robotlar teknik direktör olabilir

Efsanevi çalıştırıcı Arsene Wenger, 20 yıl içinde robotların yerimizi alabileceğini söyleyerek, sosyal medyanın gücüne de değindi.

Arsene Wenger: Robotlar teknik direktör olabilir

Dünyaca ünlü teknik direktör Arsene Wenger, ilerleyen zamanlarda teknik direktörlerin yerini robotların alacağını söyledi. Son dönemde sosyal medyanın futbola bir şekilde yön verdiğini dile getiren Fransız futbol adamı, başkanların oyuncu değiştirmede sosyal medya aklını dinleyebileceğini ifade etti. İşte Wenger'in BeIN Sports'a verdiği o demeç:

"Birçok kez dile getirdim. İlerleyen dönemde başkanlar ikinci yarıdaki oyuncu değişikliğini sosyal medyadan sorabilir. Bu önüne geçilemez bir şey olur. Bu gerçekleşecek. Ben şahsen eski ekolden biri olarak bunu kabul edemem; ama iş o yöne doğru kayıyor."

"Sosyal ağın gücüne bakarsak burada azınlığın gücü var. Burada kötü olan genel kitleler değil, küçük bir azınlık daha baskın. Bir nevi demokrasi problemine benziyor. Azınlığın diktarörlüğü var."

Bu bana göre değil. Hayal aleminde gezmek gibi bir şey bu. Ben büyüdüm ve kendi gözlerimi kullandım. 20 yıl içinde karşmızda bir robotun oturduğunu görebiliriz."

"HAKEMLER NEREDE TANRIM"

Öldükten sonra cennete giderse ilk tepkisinin ne olacağı sorulan Wenger, "Tanrı'ya hakemler nerede diye sorarım" diye yanıt verdi.