Galatasaray
Giriş Tarihi : 19-11-2018 05:58   Güncelleme : 19-11-2018 05:58

Modeste nasıl Köln'e gitti? Gerçekler...

Galatasaray yönetiminin aylarca peşinden koşup transferinden son anda vazgeçtiği Fransız santrfor Anthony Modeste’nin önceki gün Almanya 2. Ligi takımı Köln’e imza atması gündeme bomba gibi düştü.

Modeste nasıl Köln'e gitti? Gerçekler...

Transferin açıklamasının ardından sosyal medyada sarı  kırmızılı taraftarlar yönetime eleştiri yağmurunda bulundu.

Galatasaray yönetiminin, “Transfer etseydik 25 milyon Euro ceza alabilirdik” dediği futbolcu nasıl Kölnlü oldu? İşte Modeste gerçekleri...

GALATASARAY 3,2 MİLYON EURO'YA ANLAŞMIŞTI

Çin kulübü TJ Quanjian, 2017’de Köln’den 5 yıllığına transfer ettiği Modeste için 29 milyon Euro bonservis, 8 milyon Euro imza parası, 5  milyon Euro vergi ve 8 milyon Euro garanti para ödemeyi taahhüt etti. TJ Quanjian, ödemelerin hepsini zamanında yaptı. Ancak bir süre sonra Modeste, imaj hakkı ücretinin 150 bin Euro’sunun ödenmediğini iddia ederek Çin’den ayrıldı. Bu noktadan sonra Galatasaray yönetimi devreye girdi ve futbolcu ile yıllık 3.2 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varıldı.

KÜME DÜŞME VE 25 MİLYON EURO CEZA

Bu gelişmeden haberdar olan Çin kulübü, Galatasaray’a hemen bir yazı göndererek, “Modeste’yi antrenmana dahi çıkarırsanız sizi FIFA’ya şikayet ederiz” dedi.

Sarı kırmızılı yöneticiler bu tehdit gibi uyarı üzerine hukukçularla temasa geçip görüş aldı. Hukukçular, “Çin kulübü haklı görünüyor. Eğer FIFA’da açacakları davayı kazanırlarsa puan silme, küme düşürme ve 20-25 milyon Euro para cezası  alabilirsiniz” uyarısında bulundu. Galatasaray da bunun üzerine transferden vazgeçti.

ÇIKARLARIMIZ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Galatasaray’a transferi son anda gerçekleşmeyen Anthony Modeste önceki gün Köln ile sözleşme imzalarken TJ Quanjian, “Bu iş bitmedi, haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağız” diye açıklama yaptı. Çin kulübünün açıklamasında, “Modeste, Ağustos 2018’de takımı terk etmiş ve sözleşmesinin erken sonlandırılması için FIFA’ya başvurmuştur. FIFA henüz kararını vermemişken Modeste ve Köln Başkanı’nın yaptıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kulübümüzün çıkarlarımız için her türlü tedbiri alacağız. 

Konunun CAS’a taşınması ihtimali için de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz” ifadeleri yer aldı.