Amatör Ligler
Giriş Tarihi : 31-12-2018 18:14   Güncelleme : 31-12-2018 18:14

Yıldırım Bosna Kulübü ligden çekildi

Yıldırım Bosna - Küçükköy rekabetinin genç bir taraftarın ölümüne sebep olması epey ses getirdi. Yıldırım Bosna Kulübü, bu elim olay üzerine faaliyetlerine son verme kararı aldı.

Yıldırım Bosna Kulübü ligden çekildi

Kulüpten konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Yıldrım Bosna Spor Kulübü, kurulduğu 1960 yılından bu yana Türk Sporu'na büyük hizmetlerde bulunmuş, yetiştirdiği ve milli takımlar seviyesine getirdiği onlarca sporcusuyla futbol ve basketbolda marka olmul bir spor kulübüdür.

Sportif başarılarından önce ahlaklı nesiller ve bireyler yetiştirmeyi hedef edinen camiamız, ne yazık ki son yıllarda spor dışındaki konularla da mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Türk futbolunun son yıllarda içinde bulunduğu sıkıntıların başında gelen holiganizm ve saha dışı olaylar ne yazık ki bu köklü camianın da önemli sorunlarının başında gelmektedir. Bunun en son ve en acı örneği 30 Aralık 2018 Pazar günü yaşanmıştır.

Yaklaşık 50 yıllık mazisi olan Yıldırım Bosna - Küçükköy rekabetinin son yıllarda saha içinden çıkarak saha dışında istenmeyen olaylara sebebiyet verdiğini üzülerek gözlemlemekteydik. Bunun önüne geçebilmesi için iki kulüp yönetimlerinin gayretleri ne yazık ki bir sonuç vermemiş ve iki takım taraftarı görünümündeki holiganların arasında gerginlik artarak bugünlere gelmiştir. Son yaşanan olayda 19 yaşındaki Küçükköy taraftarı Muhammed Yücel evladımız hayatını kaybetmiş, bu gelişme yüreğimizde tarifsiz bir acı bırakmıştır.

Hiçbir şey evladımızın hayatından daha değerli olamaz. Biz, Türk sporunun 60 yıllık çınarı Yıldırım Bosna olarak, bu şartlarda sportif mücadele vermenin bir anlamı olmadığına kanaat getirdik. Bu nedenle futbol A takımımızı, şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuz şu durumda ligden çekiyoruz. Bu sezon ligde kalan maçlara çıkmayacağız. Bu kararımızın Türk sporunun geleceği ve içinde bulunduğumuz futbol terörü illetinin son bulması adına hayırlar getirmesini diliyoruz.