Süper Lig
Giriş Tarihi : 29-04-2019 10:15   Güncelleme : 29-04-2019 12:00

Josef Sural'ın ölümü Türk futbolunu yasa boğdu

Josef Sural'ın ölüm haberinin gelmesiyle gulüpler ve futbol adamlarından sosyal medyadan taziye mesajları yağdı.

Josef Sural'ın ölümü Türk futbolunu yasa boğdu

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Süper Lig kulüplerinin büyük çoğunluğu sosyal medya hesaplarından verdikleri mesajlarla Alanyaspor ailesine başsağlığı dileklerini gönderdi. 

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada,  "Kayseri deplasman maçı dönüşü Aytemiz Alanyasporlu futbolcuları taşıyan özel minibüsün kaza yapması sonucu ağır yaralanan Josef Sural'ın tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini, 6 oyuncunun da yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Josef Sural'ın vefatı nedeniyle derin üzüntümüzü belirtir; ailesi, Aytemiz Alanyaspor camiası ile tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, "Alanyasporlu futbolcuları taşıyan aracın kaza yaptığı haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Elim kazada hayatını kaybeden Josef Sural’ın ailesine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum." mesajını gönderdi.

Oyuncunun eski kulübü Sparta Prag ise, "Eski kaptanımız ve arkadaşımız Josef Sural'ın ölüm haberini derin bir üzüntüyle öğrendik. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Sury, asla unutulmayacaksın! Huzur içinde yat." ifadelerine yer verdi. Sosyal medyadan öne çıkan mesajlar şu şekilde..

Kayseri deplasmanı dönüşünde Alanyasporlu futbolcuları taşıyan aracın yaptığı kazada Çek futbolcu Josef Sural’ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Ailesine, sevenlerine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı, yaralı futbolculara acil şifalar dileriz. pic.twitter.com/mzedMsGwxz

— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) 29 Nisan 2019

Alanyasporlu futbolcuları taşıyan özel minibüsün devrilmesi sonucu Josef Sural’ın vefat ettiğini, altı futbolcunun yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
Sural’ın ailesi ile Alanyaspor camiasına başsağlığı, yaralı futbolculara acil şifalar dileriz.#Beşiktaş JK pic.twitter.com/w58ylOEXaj

— Beşiktaş JK (@Besiktas) 29 Nisan 2019

Kayseri deplasmanı dönüşü Aytemiz Alanyasporlu futbolcuları taşıyan minibüsün yaptığı kaza sonucu hayatını kaybeden Josef Sural'a Allah'tan rahmet;
Alanyaspor camiasına ve Josef Sural'ın ailesine başsağlığı, yaralı futbolculara acil şifalar dileriz. pic.twitter.com/stzkZyuxyH

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) 29 Nisan 2019

Kayseri deplasman dönüşünde @Alanyaspor futbolcularını taşıyan aracın kaza yapması nedeniyle Josef Sural’ın hayatını kaybettiğini, 6 futbolcunun yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik.

Futbolcunun ailesine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. pic.twitter.com/DlWZSYVS9n

— Trabzonspor Kulübü (@Trabzonspor) 29 Nisan 2019

Josef Sural'ın vefatı nedeniyle derin üzüntümüzü belirtir; ailesi, Aytemiz Alanyaspor camiası ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Demir Grup Sivasspor

— Sivasspor (@SivassporKulubu) 29 Nisan 2019

Kayseri deplasmanı dönüşü, Alanyaspor'dan 7 futbolcuyu taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu Josef Sural'ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik. @Alanyaspor camiasına ve ailesine başsağlığı, yaralı 6 futbolcuya acil şifalar dileriz. pic.twitter.com/pr9Scvsrdr

— Antalyaspor (@Antalyaspor) 29 Nisan 2019

BAŞIN SAĞOLSUN ALANYASPOR https://t.co/nyHrCdEgkr

— Çaykur Rizespor (@CRizesporAS) 29 Nisan 2019

Çok üzgünüz...
Kaza sonrası ameliyata alınan #JosefSural hayatını kaybetti. Başın sağ olsun @Alanyaspor https://t.co/ASxToTSXdt

— Atiker Konyaspor (@konyaspor) 29 Nisan 2019

Kaza sonucu Josef Sural'ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Çek futbolcunun ailesine, sevenlerine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı diliyoruz. https://t.co/2pWvJTAHK2

— İstanbul Başakşehir (@ibfk2014) 29 Nisan 2019

Dün şehrimizde oynadığımız maç dönüşü Alanyaspor'lu futbolcuları taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu Josef Sural'ın hayatını kaybettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Sural'ın ailesine, sevenlerine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı dileriz. pic.twitter.com/c3D4MwQHyO

— İstikbal M. Kayserispor (@KayserisporFK) 29 Nisan 2019

Alanyasporlu futbolcuları taşıyan aracın yaptığı kazada Çek futbolcu Josef SURAL’ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Ailesine, sevenlerine ve Alanyaspor camiasına başsağlığı, yaralı futbolculara acil şifalar dileriz. pic.twitter.com/pxDf4wOVx1

— Akhisarspor (@Akhisarspor) 29 Nisan 2019