İtalya Ligi
Giriş Tarihi : 04-05-2019 17:26

Cristiano Ronaldo: Başarısız olmamı bekliyorlar

Dünya starı Cristiano Ronaldo, Juventus'taki ilk senesinde şampiyonluk ipini göğüsledi. İspanyol Marca Gazetesi'ne konuşan yıldız isim, sezon boyunca çektiği sıkıtnıları anlattı.

Cristiano Ronaldo: Başarısız olmamı bekliyorlar

Serie A'da 28 gol ve 13 asistle şampiyonluğa katkı veren Portekizli yıldız, her sezon kendisine yöneltilen eleştirilere veryansın etti. İşte Ronaldo'nun Marca'ya verdiği röportajdan satırbaşları:

Bazen öfkelendiğimi ve yorulduğumu inkar edemem; çünkü her yıl iyi olduğumu kanıtlamak zorundayım. Bu zor bir şey çünkü bu yanıtlama çabası, sizin sırtınıza ekstra yük bindiriyor. Sadece insanlara değil, annenize, oğlunuza karşı...

Bu sizi daha uyanık tutuyor. Çalışmak zorundasınız. Mütevazı olmanız gerekiyor. Öğrenmeye açık olmalısınız ve zeki biriyseniz ufak şeyleri geliştirmeniz sizi daha iyi bir sporcu yapıyor.

ÖDÜLLERİ BOŞUNA ALMADIM

Juventus'a mükemmel bir şekilde adapte oldum. Benim bir sigara satıcısı olmadığımı gördüler. Benim Cristiano Ronaldo olduğumu gördüler, kendime baktığım için bu haldeyim.

5 Ballon d'Or ve 5 Şampiyonlar Ligi kazanmamın bir sebebi var. İnsanlar her zaman yargılıyor. Benim 33, 34,35 yaşında olduğumu ve bittiğimi söylüyorlardı. Böyle olunca insanları şaşırtmak istiyorsunuz.

Beni sorunsuz bir insan olarak görüyorlar. Sahip olduğum para ve başarılardan dolayı hiç derdim yok sanıyorlar. Başka kişilerin sizin gibi düşünmediğinizi bilmeniz gerekiyor.

İnsanlar ellerinde pompalı tüfek tutmuş, bir penaltı kaçırmamı ve başarısız olmamı bekliyorlar. Bunu anlıyorum... Bu hayatın bir parçası ve buna geçmiş yıllarda olduğu gibi hazırlıklı olmalıyım