Motor Sporları
Giriş Tarihi : 25-05-2019 16:20   Güncelleme : 25-05-2019 16:32

Niki Lauda'nun Schumacher hakkında son sözleri

Formula 1 efsanesi Niki Lauda ve Michael Schumacher ile ilgili enteresan bir gerçek ortaya çıktı. 

Niki Lauda'nun Schumacher hakkında son sözleri

70 yaşında hayata gözlerini yuman Lauda, Alman pilotla ilgili dikkat çekici sözler sarf etti.  Efsane McLaren sürücüsü Lauda, Schumacher gibi Ferrari'de pilotluk yaptı.

3 kez F1 şampiyonluğu yaşayan Avustraltalı pilot, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu. Geçen yıl ağustos ayında akciğer nakli yapılan efsanevi sürücü, arkasında unutulmaz izler bırakarak dünyadan ayrıldı. 

1976'da Almanya Grand Prix'inde geçirdiği korkunç kazadan sağ çıkmayı başaran sürücü, sağ kulağının büyük bir kısmını kaybetti ve bu yarayı ömrünün sonuna kadar taşıdı.

Konu hakkında soğukkanlı açıklamalarda bulunan Lauda, "Yandım ama çabuk iyileştim. Hiç korku duymadım. Emin doktorların elindeydim. Onlara olan güvenimi ortaya koydum." diye konuştu.

Özel hayatı da dikkat çekici olan efsanevi pilot, 2008'de kendisinden 30 yaş küçük olan Birgit Wetzinger ile evlendi ve 2009'da Max ve Mia isimli ikiz çocukları oldu.

Alman pilotun talihsiz kazasının ardından konuşan Lauda, "Tanrı'ya her şeyin iyi olması için dua ediyorum; ama şu anda öyle olacak gibi görünmüyor" diyerek Schumacher'in durumunun ümitsiz olduğunu söyledi. 

Schumacher'in eşsiz bir pilot olduğunu da ekleyen Lauda, "Kararlarını anlayamazdık. Bu harika sürücünün 300 yarışta 7 şampiyonluk alıp, nasıl hayatta kaldığını kendime açıklayamazdım." dedi.