Galatasaray
Giriş Tarihi : 25-09-2019 23:31

Fatih Terim'den Fenerbahçe mesajı: Kazanacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Sicili bozuk” dediği Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Club Brugge maçı sonrasında “Sicil; para, nüfuz ve reklamla olmaz. Bunu konuşmanın yeri burası değil. İstanbul’a dönelim, bakalım, cevap vermeye değer görürsek, yanıt veririz” demişti.

Fatih Terim'den Fenerbahçe mesajı: Kazanacağız

Galatasaray’ın dün yaptığı antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet eden Terim, bu sözünün hatırlatılması üzerine, “Evet, Ali Koç’un açıklamalarına bakarız, cevap vermeye değer görürsek veririz demiştim. İstanbul’a döndük, baktık ve yanıt vermeye değmez gördük. Konuşmaya, cevap vermeye dahi değmez. Zaten yanıt vermeye değer bir şey olsa idi gerekli açıklamayı yapardık” diye konuştu.

Sohbette konunun cezalı maçlara gelmesi üzerine bir teknik adam olarak maçları tribünden izlemenin çok zor olduğunun altını çizen Fatih Terim, “Maçları tribünden izlemek hoş ve güzel değil. Hele benim için gerçekten zor. Olaya, sahaya çok uzaksınız. Saha kenarında oyunun içinde, bir parçasısınız. Oyuncularla sürekli temas halindesiniz. Ve benim hayatım orada, saha kenarında geçmiş. Ama tribünde olunca oyuncunuzla, takımla göz göze gelemiyorsunuz. Ulaşamıyorsunuz. Buna çok üzülüyorum. Ayrıca üzülmenin dışında orada olduğumda fayda sağlayacağımı bile bile orada olamamak üzüyor” dedi. 

Malatya deplasmanında uygulanan rotasyonun devam edeceğini de vurgulayan Terim, “Rotasyon olacak, olmak da zorunda. Galatasaray takımının temposu yavaş yavaş artacak. Ancak bu rotasyon içinde elbette ideal tempoya ulaşmak da kolay değil. Yoğun maç trafiğine ve 3 günde bir oynamaya tüm Galatasaray takımı, futbolcular alışacak. Bahane, kem küm yok! 96-2000 arasında biz sezon  başına neredeyse 70 maça çıkıyorduk” ifadelerini kullandı. Terim, 1-1 sona eren Yeni Malatya maçı ile ilgili de şunları söyledi: “Demek ki bundan sonra tek farkta bırakmamalıyız. Teknik heyetin kararları 88’e kadar doğruydu, sonra mı yanlış oldu! Demek ki 2 farklı üstünlük kurmamız lazım. Malatya karşısında da çok fazla pozisyonumuz vardı. Her zaman 2 farkı bulamayabilirsiniz. Büyük takımsanız o maçı 1-0 bitirmelisiniz.”

BEN HAZIRIM, HERKES HAZIR, KAZANCAĞIZ!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, gazetecilerle sohbet sırasında geçen yılki 2-2’lik maç ve cumartesi günkü derbinin hatırlatılması üzerine, “Geçen sene oynadığımız maç çok farklı olabilirdi. ‘Fark artar’ derken 2-2 sona erdi. Farklı bir maçtı. Şimdi önemli bir maça çıkacağız. Elbette herkes kazanmak ister. Biz de kazanmak için en iyisini yapacağız. Herkes hazır, hepimiz hazırız. Taraftarlarımızla birlikte evimizde kazanacağımıza inanıyoruz. İnşallah güzel bir sonuç alacağız” ifadelerini kullandı. 

‘YARDIMCILARIM ASLAN GiBi’ 

Terim, son haftalarda eleştiri oklarının hedefi olan yardımcılarına da kalkan olarak, “Şimdi soruyorum? Geçen sene kim şampiyon oldu? Peki, ondan önceki sene? İşte bu başarılarda, şampiyonluklarda bu ekibin, yardımcılarımın, hepsinin payı, katkısı, sorumlulukları var. Görevlerini son derece iyi şekilde yerine getiriyorlar. Üçü de sonuna kadar güvendiğim, inandığım insanlar. Ve adam gibi adamlar. Eğer ortada bir sorun, sıkıntı var ise bu benimdir. Hepsinin ayrı meziyetleri var. Aslan gibiler” şeklinde konuştu.