Milli Takım
Giriş Tarihi : 12-10-2019 14:32

Fransa'da İrfan Can göreve

Fransa’nın taktiği savunmada sıfır hata, kalabalık orta saha, direnç ve sabır! Arnavutluk’u 1-0 mağlup ederek H Grubu’nda puanını 18’e çıkararak liderliğini sürdüren A Milli Takım’da artık gözler Fransa karşılaşmasına çevrildi. Fransa deplasmanında elde edilecek 1 puan halinde de grup liderliğini sürdürecek olan Ay Yıldızlı ekipte hedef gruptaki 6 maçta olduğu gibi kaleyi önce gole kapatmak!

Fransa'da İrfan Can göreve

İstanbul’da oynadığımız son 2 karşılaşmada hem Andorra hem de Arnavutluk karşısında Ay Yıldızlı ekip oyunun son bölümünde skor üretip tek gollü galibiyetler alsa da savunmadaki performansı ile alkış aldı. 

Grupta geride kalan 7 maçta kalesinde sadece İzlanda deplasmanında kalesinde 2 gol gören ve diğer maçlarda kalesini gole kapatmayı başaran A Milli Takım’da bu performansın Fransa’da devam etmesi hedefleniyor.
 
DEFANS HATTINDA DEĞİŞİM YOK

Özellikle Merih Demiral performansı ve oyunu ile büyük takdir toplarken, Fransa karşısında teknik direktör Şenol Güneş ve ekibinin savunmada bu performansın devam etmesini hedefliyor. 

 BU KEZ İRFANCAN

Kaleci Mert ile birlikte savunmanın uyumundan son derece memnun olan Şenol Güneş, defans hattında değişime gitmeyecek. Orta sahada ise daha dirençli ve mücadele gücü yüksek bir ekip sürmek isteyen Şenol Güneş’in, Fransa deplasmanında İrfancan Kahveci’ye ilk 11’de görev vermesi bekleniyor.
 
CENK-BURAK İKİLİSİ YERİNE KALABALIK ORTA SAHA

Arnavutluk karşısında hem Cenk’i, hem de Burak’a ilk 11’de yer veren Şenol Güneş’in bu kez taktiksel değişikliğe gitmeyi planladığı öğrenildi.  Kalabalık bir orta saha hattı kurma düşüncesinde olan Şenol Güneş’in, Fransa karşısında Yusuf Yazıcı’ya da ilk 11’de şans vereceği öğrenildi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2020 Grup Elemeleri'nde Arnavutluk'a karşı 1-0'lık galibiyet aldı.