İspanya Ligi
Giriş Tarihi : 30-03-2020 16:45

Barcelona futbolcularından koronavirüs indirimi

Juventus'tan sonra Barcelona Kulübü de futbolcuların maaşının yüzde 70'lik kısmından feragat ettiklerini açıkladı.

Barcelona futbolcularından koronavirüs indirimi

Barcelona ve Lionel Messi, koronavirüs salgınından dolayı doğacak kulüp içi ekonomik krizin önüne geçmek için, kulüp çalışanlarının maaşlarının sorunsuz ödenebilmesi adına bu kararın uygulamaya geçtiğini bildirdiler.

30 Mart Pazartesi günü Lionel Messi, Instagram hesabından yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kulüp çalışanlarının maaşlarını tam alması adına, bu zorlu süreç bitene kadar ücretlerimizin yüzde 70'inden feragat ettiğimizi açıklamanın zamanı gelmiştir."

"Bu süreçte indirime gönüllü olduk çünkü olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Bu yüzden kulüp yetkilileri için bi adım atma yönünde nasıl katkıda bulnabileceğimizi düşündük. Kulüp çalışanlarının bu zorlu durumu atlatması için çözüm çabalarımız biraz zaman aldı. Tek düşüncemiz bu durum için bir çözüm sağlamaktı."

Barcelona Kulübü ise Messi'den 20 dakika sonra şu açıklamayı duyurdu:

"A Takım futbolcularımızın maaşına yüzde 70 ve fazlası indirim uygulanacaktır. Kadromuzun bu katkısı, sportif kadro dışındaki çalışanlarımızın maaşları garanti altına alınmasını sağlayacaktır."

Dünyanın en pahalı takımlarından olan Barcelona'da yıllık toplam maaş skalasının 500 milyon Euro civarında olduğu belirtiliyor.