Galatasaray
Giriş Tarihi : 06-05-2020 22:25   Güncelleme : 07-05-2020 23:45

Mustafa Cengiz'in sağlık durumu kritik

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sağlık açısından kritik günler yaşıyor. Durumu sır gibi saklanan ve operasyon geçireceği duyurulan sarı-kırmızılıların başkanı, aşırı kilo kaybı şikayeti ile hastaneye gitmesinin ardından durumunun ciddiyeti anlaşıldı. Başkan Cengiz, perşembe günü uzun bir ameliyat geçirdi.

Mustafa Cengiz'in sağlık durumu kritik

Öncelikle iki ünite kan verilen ve testler için hastanede kalması söylenen başkan Mustafa Cengiz'in durumunun ciddi olduğu ifade ediliyor. Cengiz'de tespit edilen kanserin 4. evrede olduğu ve vücudun diğer kısımlarını da sardığı öğrenildi. Saatlerce süren bir beyin ameliyatı geçiren Cengiz'in yoğun bakımda olduğu kaydediliyor.

Geçtiğimiz günlerde ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay ile birlikte fotoğraf veren Mustafa Cengiz'in sağlık durumu yakından izleniyor.

Mustafa Cengiz, 22 Nisan'da Galatasaray TV'de yaptığı açıklamada hastalığının teşhisinden önce, "Galatasaray dev ve yaşayan bir organizma. Gelen mail sayısını ölçemiyorum. Yüzlerce iş maili geldi. Görevi elden geldiğince sürdürmeye çalıştık. Yarın bana bir şey olursa, arkadaşlar bayrağı alır devam eder diye düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

İlk resmi açıklamada hastalığının koronavirüs olmadığı dile getirilen Mustafa Cengiz'in, sonraki duyuruda operasyon geçireceğine karar verildiği bildirilmişti. Sarı-kırmızılılardan yapılan son açıklamada ise başkan Musafa Cengiz'in başarılı bir beyin ameliyatı geçirdiği ve yoğun bakıma alındığı belirtildi.