Avrupa Futbolu
Giriş Tarihi : 08-06-2020 13:53   Güncelleme : 08-06-2020 13:53

Hagi'den sitem: Neden oynatmadın?

Galatasaray efsanesi Gheorghe Hagi, oğlu Ianis'in Genk macerasından mutlu değil. İskoçya devi Rangers'a transfer olan Rumen futbolcunun babası, Ianis'in Genk'te yeteri kadar şans bulamamasından yakındı.

Hagi'den sitem: Neden oynatmadın?

Ianis'in Genk'te sezona çok iyi başladığını vurgulayan Gheorghe Hagi, "Mazzu'ya bir tek sorum olacak. Neden Ianis'e yeteri kadar şans vermedin? Elbette bu soruya asla yanıt vermeyecek. Genk'te sezona çok iyi başlamasına rağmen üst üste 7 maçta ona forma yüzü göstermedi. Birden bire adeta yok oldu. Bu konuda ne Ianis'in ne de takım arkadaşlarının bir fikri var." diye konuştu.

Oğlunun kadrodan kesilmesine rağmen bunu hak edecek bir şey yapmadığını yineleyen efsanevi isim, "Napoli'ye karşı oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde maçın adamı seçildi. Genk taraftarı ona saygı duydu ve niçin oynatılmadığı konusunda kafaları karıştı." ifadelerini kullandı.

Ianis'in bu muameleyi gördükten sonra ayrılmayı kafasına koyduğunu söyleyen Hagi, "Genk onu oynatmak için uygun bir platforma sahipti. Sadece Mazzu neden oynamadığını açıklayabilir. Öte yandan Ianis, ayrılıp Rangers gibi kendisini geliştirecek bir kulübe gitmeye şüphesiz kendisi karar verdi" dedi.