Galatasaray
Giriş Tarihi : 17-06-2020 15:22   Güncelleme : 17-06-2020 15:22

Ryan Donk: Futbolu Galatasaray'da bırakmak isterim

Galatasaray'ın sevilen futbolcusu Ryan Donk, Galatasaray Dergisi'nin yeni sayısının röportajında, futbolu Galatasaray'da bırakmak istediğini söyledi. 23. şampiyonluk yolunda ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren tecrübeli futbolcu, şampiyonluğun bir numaralı favorisi olduklarını belirtti.

Ryan Donk: Futbolu Galatasaray'da bırakmak isterim

Ryan Donk'un, Galatasaray'ın 200. sayısına özel dergide şu röportajı verdi:

- Karantinada yaşamak nasıl bir duyguydu? Kendini hazır tutmak için neler yaptın?

"Koronavirüs dönemi oldukça zorlayıcı bir süreç açıkçası. Benim bu dönemde uyguladığım antrenman yöntemi biraz farklıydı. Ligde oynadığımız son maçın ardından yaşadığım ufak bir sakatlık problemi vardı. O yüzden performans antrenörlerimizden Yasin Küçük hoca ile vücudumu harekete geçirecek fiziksel idmanlar yaptık. Futbol ile ilgili en fazla özlediğim şey, harika taraftarlarımızın önünde bu oyunu oynamak" dedi.

- Fatih Hoca koronavirüse yakalanınca neler düşündün?

Fatih hocanın yaşadığı rahatsızlığın haberini aldığımda çok üzüldüm. Özellikle de riskli yaş grubunda olduğunun bilinmesinden ötürü endişelendim; ancak onun bu zorluğu da aşarak bir an önce eski sağlığına kavuşmasından dolayı da mutluyum. Ne yazık ki, biricik büyükannem Maria gibi dünya üzerinde birçok insan bu korkunç hastalığın üstesinden gelemedi. Umarım hem büyükannem hem de bu hastalıktan ötürü hayatını kaybedenler huzur içind uyur.

- Ligin geri kalan kısmı oynanacak. Neler düşünüyorsun?

"Ligin devamında 8 finalimiz ar. Açıkçası liglere verilen bu zorunlu ara öncesinde oldukça iyi bir periyodumuz vardı. Üst üste maçlar kazanıp, uzun süre namağlup kalmıştık; ama şu anda sahaya çıkıp, elimizden gelenim en iyisini yapıp şampiyonluğu almak istiyoruz. Tecrübeli ve kaliteli oyuncularla birlikte, kazanma kültürü yerleşmiş bir kulübüz ve ligin son haftalarında kazanmak için mental ve taktik gücü çok yüksek bir teknik adama sahibiz. Galatasaray, ligdeki son maçını oynayana kadar şampiyonluğun en büyük favorisi olacaktır. Şampiyonluk unvanımızı korumak için biz de tüm gücümüzü kullanacağız."

- 20 yıl aradan sonra deplasmanda alınan Fenerbahçe galibiyeti için ne düşnüyorsun?

"Fenerbahçe'yi 20 yıl sonra deplasmanda yenmek harika, takımımız adına böylesi olumsuz bir seriyi sona erdirmek güzeldi. Attığım gol dolayısıyla benim için de özeldi; ama takımın kazanmak için gösterdiği büyük gayret çok daha önemliydi. Hep birlikte kazandık, bu galibiyeti unutmayacağım. Umarım taraftarlar da benim gibi düşünüyordur."

- Sahadaki duruşun ve futbol tarzın özellikle taraftarlarca çok seviliyor. Sen ne söylemek istersin?

"Ben saha içinde her zaman mücadele gücü yüksek bir oyuncu oldum, rakip takımın veya organizasyonun seviyesi fark etmeksizin... Ancak kariyerim boyunca en büyük gücümü, benim ve takımım hakkında maçlarda kötü sözler kullanan tribünlerden aldım. O yüzden kendilerine hem beni motive ettikleri hem de dillerini öğrenmeme katkı sağladıkları için teşekkür ederim. Benim için oynadığım pozisyon çok önemli değil. Eğer Fatih Terim, benden ekstra bir şey yapmamı isterse, bunu her zaman yüzde yüzümle yapmaya hazır olacağım. Onunla ilgili sadece olumlu ve harika duygularımın olduğunu söyleyebilirim."

- Futbolu Galatasaray'da bırakmak ister misin?

"Futbolu Galatasaray'da bırakmak isterim. Kulübüm bana yenibir kontrat teklifi yaparsa, tabii ki temsilcim bunun üzerinde çalışacaktır; ama şu an için bu sezon sonu konuşulabilecek bir konu gibi duruyor. 

Yazının devamına Galatasaray Dergisi'nden ulaşabilirsiniz...