TBL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 14:07   Güncelleme : 12-11-2020 14:07

Galatasaray'da sakatlık şoku! 1 ay yoklar

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, FIBA Champions League A Grubu maçında Bakken Bears'ı 91-81 yenmesine rağmen iki sakat oyuncu vermenin sıkıntısını yaşıyor. Sarı-kırmızılı takımda, Danimarka ekibine karşı oynanan mücadelede sakatlanan Barış Ermiş ve Alex Hamilton'un tedavi süreçlerinin yaklaşık 1 ayı bulacağı ifade edildi. 

Galatasaray'da sakatlık şoku! 1 ay yoklar

Kas yaralanması yaşayan Barış Ermiş'in tedavi sürecinin 3 hafta, Alex Hamilton'un ise 4 hafta sahaladan uzak kalacağı açıklandı.

EKREM MEMNUN SESLERİ

Öte yandan Galatasaray'da koç Ertuğrul Erdoğan'ın görevine son verilmesiye boşalan göreve kimin getirileceği tartışma konusu oldu. İlk olarak Tofaş'tan ayrılan Orhun Ene'nin ismi ön plana çıkarken, tecrübeli basketbol adamının sezon ortasında takım çalıştırmaya sıcak bakmaması ile Ekrem Memnun ismi gündeme geldi. 

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nda ve Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı'nda başaantrenörlük görevleri yürüten ve önemli başarılar kazanan Ekrem Memnun'un uzun bir süredir erkek takımlarını çalıştırmaması kafalarda büyük soru işareti uyandırıyor. 

ERDOĞAN GİTTİ TAKIM KENDİNE GELDİ

Galatasaray, kendisine nazaran güçsüz olan Bakken Bears karşısında iyi bir performans sergiledi. Özellikle sezon başından bu yana kendini bulamayan RJ Hunter'ın bu maçta takımın en skorer ismi olması, Ertuğrul Erdoğan gittikten sonra takımın hırsı ve enerjisinin yüksek olması göze çarpan unsurlardı. RJ Hunter, basın toplantısında yardımcı antrenör Ömer Uğurata'ya övgüler dizerek, zorlu süreçte takımı iyi toparladığını ifade etti. 

Galatasaray'ın FIBA Champions League'de Bakken Bears'a karşı oynadığı mücadelede yardımcı antrenör Ömer Uğurata takımı yönetti.