Kadın Basket
Giriş Tarihi : 14-12-2020 15:31   Güncelleme : 14-12-2020 15:31

Courtney Williams: Galatasaray çok büyük bir kulüp

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın oyun kurucusu Courtney Williams, Euroleague Women resmi sitesine verdiği röportajda Galatasaray macerası ve Avrupa Ligi maratonu ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Courtney Williams: Galatasaray çok büyük bir kulüp

Takım olarak sağlıklı bir şekilde turnuvaya başlayacak olmanın önemine vurgu yapan basketbolcu,“Bence ilk fanusa gidemememiz bizim açımızdan daha iyi oldu. Enfekte olan arkadaşlarımız aramıza döndü ve sakatlık yaşayan oyuncularımız iyileşme şansı buldu. Şu an takım olarak en iyi mücadelemizi ortaya koyma şansına sahibiz.” şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu ve taraftarlarımızın her zaman için kendisine destek verdiğini dile getiren ABD'li oyun kurucu, “Galatasaray çok büyük bir kulüp ve elbette taraftarıyla ünlü. Onları salonlarda görüp desteklerini arkamıza alamamak büyük bir şanssızlık. Keşke bu deneyimi yaşama şansım olsaydı. Taraftarlar desteklerini sosyal medyada her zaman hissettiriyor, bu da kulübün büyüklüğünü ve beklentilerin ne kadar büyük olduğunun göstergesi." ifadelerini kullandı.

Takım olarak kazanmaya odaklandıklarını belirten Courtney Williams, "Galatasaray gibi bir kulüp için oynarken bazı farkları hissediyorsunuz. Bunu tüm oyuncu grubuyla birlikte hissediyoruz. Kazanmanın ya da kaybetmenin çok önemli olmadığı takımlarda da oynadım. Ama burada her şey daha farklı. Koçtan oyunculara kadar herkes kazanmaya odaklanmış ve motive olmuş durumda. Bunu bir baskı olarak da görmüyorum, daha çok en iyi olmak için yaratılan beklentiyle alakalı." diye konuştu.

Avrupa Ligi'nde Sopron Basket ile oynanacak olan ilk maçı değerlendiren basketbolcu, "Kendi basketbolumuzu oynamak ve bunu en iyi şekilde yapmak zorundayız. İlk maç daha enteresan olacak çünkü ikinci maç için iki takım da gerekli değişiklikleri ve ayarlamaları yapacaktır. Ben her zaman hazırım. Turnuvada ilk maçım olmasına rağmen sadece çıkıp kendi oyunumu oynamayı düşünüyorum." ifadelerini kulladı.

Sopron Basket'in yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Courtney Williams, "Glory Johnson ile WNBA’de aynı takımın formasını giyiyoruz ama sahaya çıktığımızda her şey unutulur. Eminim kendisi de aynı düşüncededir. Sopron takımı çok yetenekli oyunculara sahip. Brianna January ve Gabby Williams da çok iyi durumdalar. Ama bizim de çok yetenekli oyuncularımız var. Anete, Zofia, Kuanitra ve Mercedes de şu an oldukça iyi oynuyorlar ve takım olarak onlara karşı hazır olacağız." ifadeleriyle sözlerini noktaladı.