Galatasaray
Giriş Tarihi : 01-01-2021 13:49   Güncelleme : 01-01-2021 13:49

Omar Elabdellaoui hakkında doktor açıklaması!

Yüzünde havai fişek patlaması sonucu yaralanmalar oluşan ve acil şekilde hastaneye kaldırılan Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkında, Liv Hospital Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Vedat Kaya açıklamalarda bulundu.

Omar Elabdellaoui hakkında doktor açıklaması!

Omar'ın görme yetisinin akıbetinin ilerleyen günderde netlik kazanacağını ve muhtemelen bir operasyon gerçekleştirileceğini dile getiren Vedat Kaya, basın mensuplarına şu açıklamaları yaptı:

"Dün gece 00:00 civarında hastanemize geldi vebir gözünde daha ağır olmak üzere bir yaralanma söz konusu. Önce gerekli tetkikleri yaptık. Ardından ben ve plastik cerrahi arkadaşım, göz hekimi ile birlikte müdahalemizi yaptık. Şu anda odasında ve düne göre durumu oldukça iyi. Şu anda medikal tedavi uygulanıyor. İlk etapta söyleyeceklerim bunlar. Tekrar bir müdahale muhtemelen gerekecektir. Böyle bir planlama yapıyoruz. Yarın tekrar bir değerlendirme yapacağız. Hep beraber bir değerlendirme yapıp gidişatı planlamayı düşünüyoruz."

"Oluşan termal kimyasal bir travma var. Mutlaka ilk etapta olumsuz etkilenme söz konusu. Önemli olan final olarak, sonuç olarak nereye varacağı. Bununla ilgili takiplerimizi yapıyoruz. Dün gece incelememizi yaptık. Bu sabah tekrar gördük. 1 saat kadar tüm tetkikleri yapıldı. Ultrason ve tomografisi yapıldı. Biyomikroskobik muayenesi yapıldı. Düne göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Göreceli olarak bir gözü diğerine göre daha az hasarlı. Önümüzdeki süreçte yapılacak medikal tedavi ile daha iyi bir duruma geçeceğini umuyoruz." 

"Burası aynı zamanda bir üniversite kliniği. Göz olarak Türkiye'de en iyi ekipmana sahip. Kök hücre labaratuvarımız var. Bu tür vakalara daha önce de müdahale ettik. Yeterli tedavi imkanına ulaşamayan hastalar da bize geliyorlar. Bu tür yaralanmalarda ilerleyen süreçte müdahale gerekebilir. Bunu dünya ortalamasının üzerinde bir şekilde yapma imkanına sahibiz."