Galatasaray
Giriş Tarihi : 21-03-2021 16:13   Güncelleme : 21-03-2021 16:13

Galatasaray'a 14 başkan adayı!

Galatasaray Spor Kulübü'nde başkan adayları teker teker ortaya çıkarken, Galatasaray Mart Ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda dikkat çekici bir iddia geldi.

Galatasaray'a 14 başkan adayı!

Galatasaray'ın tecrübeli divan kurulu üyelerinden Taner Aşkın, 14 kişinin seçimde başkan adayı olacağını ve mevcut başkan Mustafa Cengiz'in böl-yönet operasyonu ile bunu teşvik ettiğini dile getirdi. Bu kadar çok başkan adayı olmasının tek bir kişinin daha rahat seçimi yarayacağını söyleyen Aşkın, 62 yıllık Galatasaray tercürbesinde böyle bir şey görmediğini vurguladı. 

EŞREF HAMAMCIOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan yeni divan seçiminde aday olmayacağını önceden beyan eden Eşref Hamamcıoğlu, camiadan gelen talepler doğrultusunda Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimlerinde aday olacağını ve çalışmalar içinde olduğunu dile getirdi. 

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Mart Ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığu açıklamada, Bizler her şeyini Galatasaray’dan alan insanlarız. Artık hepimiz, özellikle divan kurulu üyeleri olarak artık Galatasaray’dan aldıklarımızı verme noktasına geldik. O bakımdan ben de özellikle divan kurulu üyelerimizden ve camiamızın her kesiminden gelen talep ve teveccühlere duyarsız kalmayacağım. Eğer bir seçim tarihi belli olduğu zaman görev verilmesi halinde bu görevden kaçınmayacağımı ve bu konuda çalışmalar ve projeler içinde olduğumu beyan etmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

SEÇİM TARİHİ BELİRSİZ

Galatasaray'da normal takvimde mayıs ayında yapılması gereken başkanlık seçiminin kesin tarihi henüz açıklanmadı. Pandemi sebebiyle mali genel kurul yapamayan Galatasaray'ın seçimli genel kurulu normal takvimde yapıp yapmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Normal takvimde divan kurulu seçiminin de nisan ayı içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.