Milli Takım
Giriş Tarihi : 12-11-2015 23:27   Güncelleme : 13-11-2015 00:19

ARDA TURAN: "SÜRPRİZLERE AÇIK OLUN"

A Milli Takım'ın yıldızı Arda Turan, Katar ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

ARDA TURAN:

Basın toplantısında açıklamada bulunan Arda Turan, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecekleri için çok mutlu olduklarını belirterek, "Bunun keyfini çıkartıyoruz. Çünkü keyfini çıkartabilecek bir başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. Hocamı, arkadaşlarımı, bu iş için emek veren herkesi çok tebrik ediyorum. Çünkü hep beraber büyük başarıya ulaştık. Bu stresi takım içinde konuşuyoruz, şakalaşıyoruz ama halimizden çok memnunuz. Bizim için güzel günler, umarım bunları daha fazla yaşarız" diye konuştu.

Arda Turan, A Milli Takım'ın her anlamda farklı bir ekip olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Bu oyuncu topluluğu ve başımızdaki insan, ele avuca sığmayan bir ruha sahip. Biz bu ruhun gerektirdiğini yapacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. 2008 Avrupa Şampiyonası'na giderken kimse 'yarı final oynarız' diye düşünmemişti. 'Finale gidemedik, kupayı kazanamadık' diye üzüldük. Hayatın neler getireceğini Avrupa Şampiyonası'nda göreceğiz. Duruşuyla, oluşuyla, bakışıyla başka bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Türk Milli Takımı ruhunu, sevilen takım ruhunu, ülkemizin gurur duyacağı bir takımı orada yansıtacağız. İnşallah bunu başaracağız orada. Sürprizlere açık olun."

Milli takımın üst düzey organizasyonda istikrarlı bir şekilde yer alamamasıyla ilgili bir soru üzerine Arda Turan, "Bu ülkemizin genel bir sorunu olarak görülebilir. Umarım bundan sonra her turnuvaya katılan ve kendini geliştiren bir ülke oluruz" değerlendirmesinde bulundu.

Arda Turan, kulüp takımında forma giymemesine rağmen A Milli Takım'nda sergilediği etkili performansla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

"İlk transfer olduğum gün hocamla irtibat halindeydik. O zaten bu konuyla ilgili net açıklamayı yapmıştı, 'Arda her şartta oynayacak' diye. Bu güveni hissetmek bana çok iyi geldi. Sahada olmak benim için çok önemliydi. Sonucu mutlu bitti. Doğru bir karar verildiğini düşünüyorum. Kolay bir dönem değildi. Kendimi fiziksel olarak hazırladım ama psikolojik olarak hazırlanmak daha zordu. Şükürler olsun sonu çok güzel bitti. Hocama çok teşekkür ediyorum. Sizlere de çok teşekkür ediyorum, gerçekten bana güzel bir güven sağladınız, büyük sıkıntı yaşatmadınız."

Arda, La Liga'da 21 Kasım'da Real Madrid ile Barcelona arasında oynanacak "El Clasico" diye adlandırılan maçta forma giyemeyecek olmasıyla ilgili olarak, "El Clasico'da oynamamak bir oyuncu için üzücü ama ben oynamayacağım değil, oynayacağım zamanların hayalini kuruyorum. O yüzden bir sıkıntı yok. Umarım takımım El Clasico'dan galip ayrılır" ifadelerini kullandı