Avrupa Futbolu
Giriş Tarihi : 18-02-2016 15:11   Güncelleme : 18-02-2016 15:25

Şantaj davasında yeni gelişme

Benzema'ya getirilen adli kontrolün kısmen kaldırılması için savcılık tarafından başvuruda bulunuldu

Şantaj davasında yeni gelişme

Fransa'nın Olympique Lyon takımında forma giyen Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı suçlamasıyla hakkında dava açılan Real Madridli yıldız futbolcu Karim Benzema'ya getirilen adli kontrolün kısmen kaldırılması istendi.

Savcılıktan yapılan yazılı açıklamada, sorgu hakiminin kararıyla Benzema'nın Valbuena ile doğrudan temasına getirilen yasağın kaldırılmasının istendiği belirtildi.

Açıklamada, yapılan başvurunun ardından Versay Temyiz Mahkemesinin konuyla ilgili son kararı vereceği, Benzema'nın söz konusu davada yargılanmalarına karar verilen diğer 4 sanıkla temasına getirilen yasağın ise sürdüğü belirtildi. 

Konuyla ilgili soruşturma, Valbuena'nın "mal varlığını gasp etme girişimi" kapsamında yürütülüyor. Valbuena'ya özel hayatına ilişkin gizli çekilmiş bir videonun gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülmüştü. Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema hakkında 5 Kasım'da dava açılmıştı. 

Olayla ilgili Fransız futbolcu Djibril Cisse de Paris'te 13 Ekim'de gözaltına alınmış ve aynı gün serbest bırakılmıştı. Cisse, olayın ardından bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, futbolu bıraktığını duyurmuştu. Benzema'ya ise Valbuena dahil soruşturmada adı geçenlerle görüşme yasağı getirilmişti. Bu gelişmeler nedeniyle Karim Benzema, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps tarafından kadroya alınmamıştı. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet ise Benzema'nın soruşturmasında olumlu bir ilerleme olmadığı sürece Fransa Milli Takımı'na seçilemeyeceğini açıklamıştı.