Türkiye Kupası
Giriş Tarihi : 01-03-2016 15:38   Güncelleme : 01-03-2016 15:38

Amed Sportif yarı finali istiyor

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile Amed Sportif Faaliyetler, yarı final için mücadele edecek

Amed Sportif yarı finali istiyor

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında 3 Mart Perşembe günü Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak Amed Sportif Faaliyetler, yarı finale yükselmeyi hedefliyor.

Kulüp başkanı Ali Karakaş, Fenerbahçe ile deplasmanda yapacakları maçta turu geçecek skoru elde etmeye çalışacaklarını söyledi. 

Kendi sahalarında oynadıkları ilk maçta galibiyeti koruyamadıklarını ve bu nedenle sahadan beraberlikle ayrıldıklarını dile getiren Karakaş, "Hedefimiz Fenerbahçe'yi mağlup edip, yarı finalle yükselmektir. İstanbul'daki karşılaşmaya da kazanmak için çıkacağız" dedi.

"Taraftarlar centilmence desteklesin"

Karakaş, deplasmandaki maçta taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: 

"Karşılaşmaya gelecek taraftarlar, takımlarını centilmence desteklesin. Taraftarlarımız futbol camiasına örnek teşkil edecek davranışlarda bulunsun. Fenerbahçe taraftarlarıyla kol kola olsunlar. Futbolun bütün güzelliğini ortaya koysunlar. Futbol camiasının bugünlerde böyle bir davranışa çok ihtiyacı var."

"Turu geçmeye çalışacağız" 

Amed Sportif Faaliyetler Teknik Direktörü Sertaç Küçükbayrak da Fenerbahçe ile yapacakları çeyrek final ikinci maçına her zaman olduğu gibi kazanmak için çıkacaklarını belirtti. 

Diyarbakır'daki maçta galibiyeti kaçıran taraf olduklarını dile getiren Küçükbayrak, "Kazanacağımız maçı berabere tamamladık. İstanbul'daki karşılaşma kolay olmayacak. Bizi çok zorlu bir maç bekliyor. İstanbul'da turu geçmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Bu arada yeşil-kırmızılı ekip, Talaytepe Tesisleri'nde teknik direktör Sertaç Küçükbayrak yönetiminde taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı.