Süper Lig
Giriş Tarihi : 05-04-2016 16:32   Güncelleme : 05-04-2016 16:32

Emre Güral Eskişehirspor'dan ayrıldı

Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un başarılı forveti Emre Güral, alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile kulüp ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini açıkladı.

Emre Güral Eskişehirspor'dan ayrıldı

Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Eskişehirspor'da şok bir gelişme yaşandı. Takımın önemli isimlerinden Emre Güral, sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini açıkladı. 

Genç futbolcu şahsi internet sitesinden yaptığı açıklamada, alacaklarını alamadığı gerekçesi ile kulüp ile olan ilişkisini kestiğini beyan etti.

Emre Güral, "Bugünden itibaren tek taraflı olarak sözleşmemi fes etmiş bulunmaktayım. Maalesef bu sezon bana verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Ben ona rağmen tüm gücümle katkı sağlamaya çalıştım, küsmedim etmedim. Yaklaşık 1 ay önce federasyona başvurdum. Beni bu 1 ay içinde ne yönetimden nede kulüpten kimse aramadı. Kimse danışmadı, kimse uzlaşmak için yaklaşmadı. Dün ödeme için federasyonun belirlediği ödeme gününün son günüydü beni hiç arayıp sormadılar ve ödeme yapmadılar." ifadelerini kullandı.

Emre Güral her şeye rağmen hakkını helal ettiğini söylerken, Eskişehir'i ve Eskişehirspor'u asla unutmayacağını sözlerine ekledi. Anadolu ekibinde geride kalan hafta Nzuzi Toko da ödemeleri yapılmadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetmişti.