İspanya Ligi
Giriş Tarihi : 18-04-2016 14:36   Güncelleme : 18-04-2016 14:43

Luis Suarez hakeme yüklendi

Barcelona futbolcuları, 2-1'lik Valencia yenilgisi sonrasında açıklamalarda bulundular. Futbolcular yenilgiye rağmen oynana futboldan memnunlar.

Luis Suarez hakeme yüklendi

İspanya La Liga'da Barcelona'nın büyük düşüşü sürüyor. 4 maçlık kazanamama serisinin ardından Atletico Madrid ile eşit puana gelen Katalanlar'da yıldız futbolcu Luis Suarez, Valencia yenilgisinden hakem David Fernandez Borbalan'ı sorumlu tuttu. Maçın hakeminin, rakibin oyunu soğutmasına izin verdiğini dile getiren Uruguaylı golcü, bu durumun verdiği rahatsızlığa dikkat çekti.

Suarez, "Valenci oyuncuları diledikleri gibi zaman oynuyorlar ve siz buna göz yumuyorsunuz" ifadelerini kullandı.

PIQUE: "ŞAMPİYONLUK ELİMİZDE"

Barcelona takımının önemli savunmacılarından olan Gerard Pique, şampiyonluk yolunda endişelerinin bulunmadığını söyledi. Mental olarak bir yıkım yaşamadıklarını ve bir sonraki maça odaklandıklarını söyleyen İspanyol futbolcu, son 5 maçın hepsini kazanacak güçte olduklarını ifade etti.

Pique, "Endişemiz yok. Bu maçtan daha çok şey almayı hak ediyorduk. Maç sonunda başımız dik ayrılıyoruz. Takımımız 2-3 hafta mnce ne yapıyorsa bugün de aynısını yaptı. Psikolojik olarak iyiyiz. Maçtan pozitif duygularla ayrılıyorum. Şampiyonluk hala bizim elimizde ve şansımızı ileri taşıyacağız. 5 maçı kazanacak güçteyiz ve buna ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.

Pique maçın son bölümünde kritik bir gol pozisyonunu hunharca harcamıştı.

RAKITIC'DEN BİRLİK ÇAĞRISI

Barça'nın başarılı orta sahası Ivan Rakitic de 1 puandan fazlasını hak ettiklerini söyledi. Şanssız bir maç geçirdiklerini vurgulayan Hırvat futbolcu, üzgün olduklarını söyledi.

Rakitic, "Kalemize 2 kere gelip 2 gol buldular; ama futbolda bu da var. Kararlılığımız çok özeldi; ama birlik olup kalan maçlarımızın hepsini kazanmak mecburiyetindeyiz. Olanlardan dolayı üzgünüz. Takım kalitesi hakkında şüphemiz yok; daha hareketli olabilirdik ve bunu değiştirmeliyiz. Valencia top ile ne yaptığını bilmiyordu. Pique ile maç sonunda çok önemli bir şans bulduk ama top az farkla dışarı 
çıktı. Şannsızlık maç boyunca yakamasızı bırakmadı" dedi.